Вже чую свист капців, що летять в мене з різних кутів великої української кімнати. Але мушу зізнатися: голосувати за скасування депутатської недоторканності я не буду.

По перше, тому що це зовсім не привілей. А, по друге, тому щоя завжди обіцяв своїм виборцям її залишити. Так-так :). Правда, я їм зажди роз'яснював чому і вони зі мною погоджувалися. По третє – це абсурд! Саме так прокоментувала це Венеціанська комісія, вони кажуть: схаменіться, ви не зможете працювати як депутати, вас затримають прямо на першому політичному замовленні, на цьому ваша робота буде припинена. За такої корумпованої судової та правоохоронної системи повне скасування депутатської недоторканності є абсурдом. На це не йдуть навіть дуже демократичні і безпечні в цьому сенсі держави.

Депутатський імунітет (так це правильно називати) мають парламентарі всіх європейських країн за виключенням Австрії та Великобританії. Австріяки кажуть, що справедливість по відношенню до їх народних обранців гарантується високою повагою в суспільстві до їх суду (Фірташ підтвердить :). А брити, що їм цей імунітет гарантує «Високе звання Спікера ЇЇ Величності».Тобто, для того що виковиряти з крісла депутату Bundesversammlung треба рішення суду, а виштовхнути сера з House of Commonsнепрості муки совісті Спікера. У всіх інших країнах в різному вигляді дозвіл на скасування імунітету дає парламент.

Але якщо це імунітет, то від чого?Не від грипу та не від свинки. Від необґрунтованого та незаконного переслідування. Ключовими словами тут є необґрунтоване та незаконне. А що ж в Україні?

Уявіть собі: грудень 2004. Люди ставлять палатки на Майдані, а тут хлоп і Беркут з пепеесниками: хто дозволив асфальт псувати і хто тут старший? Стецьків, Парубій, Гринів, Томенко? А, будь ласка, шановні нардепи, за пошкодження державного та комунального майна за ст. ??? КК України у тюрму на пару років! А ? Ну це давно було. І там Кучма був майже ліберал.

А ось приклад із 2013 року: 1 грудня перед АдміністрацієюПрезидента. Хто на тракторі приїхав – в тюрму за організацію масових заворушень. Тягнибок,«Свобода"? Яка така свобода – в тюрму! Кличко, Удар – буйних в тюрму, не буйних в стійло! Я вже мовчу про тих, хто б без задоволення змінив в раціоні моркву на несвіжу квашену капусту. Там не ліберальнічали б. А уявіть, що б було після 16 січня. Не парламент, а хор "мальчіков –зайчіков і дєвочєк-бєлочєк!".

А уявіть ситуацію на незаконній забудові: примчав Чумак чи Береза з Їльєнком на забудову і пішли із забудовниками штовхатися, а йому в машинку- пістолєтік засвічений, або пакєтік з "невідомим білим порошком" хлоп! І знов наслідки ті ж самі. Нари та конвой! Погано? – Отож. Бо не піду я в такому випадку на забудову, і Береза з Їльєнком також не підуть.

Так що робити?

Перше – це змінити "вагу" імунітету.Імунітет не може поширюватись на адмінправорушення (після реформи цього інституту) та затримання на місці злочину. А друге – заставити працювати правоохоронців. Питання зняття імунітету – це питання якісної роботи прокурора та слідчого, які не візьмуть хабар від депутата-злочинця, а доведуть обвинувачення до парламенту.

І вгадайте з трьох раз, хто завжди в країні ініціює це питання?