Власне тей самий грузинський сценарій, про який я кажу з п'ятниці. Я у мами прогнозист.
А тепер серйозно: поки що це найліпший з можливих сценарієв розвитку подій. Окрім тіх, що передбачають висадку іншопланетян, прихід до влади пристойних людей в РФ, чи пробудження совісті у німецького політикуму, себто окрім фантастичних.
Чому найліпший? Визнання окупованих територій можна було провести у 2014-2015 роках. Цього не було зроблено, тому що стратегічною ціллю Росії було підкорення України шляхом їхнього вбудування в її тіло, перетворення України на велику Боснію-Герцоговину, паралізовану політично та економічно.
Цим визнанням вони визнають, що усе, що вони робили у 2015-2021 роках, було даремним.
Цим визнанням вони визнають, що Україна встояла і не повелась.
Цим визнанням вони дають відповідь, чим були для України Мінські угоди — зрадою чи перемогою. Результатом Мінських угод було те, що у важкій військовій ситуації Україна спинила російське просування дипломатично, подарувавши Путіну надію дотиснути в кабінетах, яка не справдилася. В грі «хто перший кліпне» програла Росія, і з Мінських угод виходить вона.
Зараз найважливіше — якими будуть санкції і якими подальші військові провокації. Але навіть останні Росія собі цим рішенням ускладнила.
Ми встояли. Ми виглядаємо героїчно, Путін з його Совбезом виглядають жалюгідною пародією на ГКЧП. Нам співчуває весь світ, їм не співчуває навіть Китай. Ми несемо лише ті втрати, що вже понесли до 2015 року і від яких встигли відновитися, вони отримують ворох нових гемороїв і сильно звужують собі простір для маневрів.
Цей раунд точно за нами.
Слава Україні!