Отже, зранку 8 квітня росіяни вдарили по Краматорську.

Куди потрапили?

У перон та зал очікування.

 

Навіщо?

Аналіз відкритих джерел поки дає в якості найбільш вірогідного пояснення спробу порушити залізничне постачання Збройних сил України в зоні ООС. Додаткове можливе пояснення — зрив евакуції. Втім, воно поки що ввижається мені трішки менш вірогідним.

Свідоцтва на користь — пости в низці російських тг-каналів, які (яке іронічне повторення ситуації з малазійським Боїнгом!) встигли відзвітувати про враження сил ЗСУ та порушення постачання.

Чим били?

Дві ракети Точка-У із касетними зарядами. Підтверджено аналізом уламків ракети, зокрема моїми друзями та колегами з OSINT-спільнот InformNapalm та 7,62. На одному з уламків (маршева частина ракети) є напис «За детей!».

Скільки жертв?

На момент написання цього тексту 39, але, на жаль, я впевнений, зросте — понад сотню поранених. Включно з дітьми.

Як замітають сліди?

Ситуація майже повторює Боїнг — переможні реляції швидко затираються, натомість йде різнобій звинувачень. Поки ключовий наратив — у росіян Точок-У на озброєнні нема, Україна сама себе обстріляла задля провокації. Впевнений, скоро будуть додаткові версії, що суперечать цим — у випадках очевидних атак на мирне населення російські підрозділи інформаційної війни надають перевагу спаму взаємовиключними версіями, просто щоб створити відчуття «не все так однозначно» та «всієї правди ми не знаємо».

Але твердження «у РФ на озброєнні Точок нема» не відповідає дійсності, і це легко перевірити.

Хто замітає сліди?

Згідно даних моїх колег у ЗСУ, зараз це завдання виконує В/Ч 54777, или 72-й ЦСС РФ (Центр специальной службы). Буквально на цьому тижні їх перекинули до Тірасполю, на окуповані території Молдови.