Рекуперація тепла (від лат. recuperator — той, що отримує назад, повертає) – це процес повернення тепла з відпрацьованого витяжного повітря. 

Тепле повітря, що виводиться з приміщення, в теплообміннику віддає більшу частину свого тепла холодному повітрю, що надходить з вулиці. Завдяки цьому процесу на вулицю виходить охолоджене повітря, а в приміщення потрапляє свіже нагріте повітря.

Рекуператор – це компактна вентиляційна система, яка встановлюється в стіну будинку або квартири і автоматично оновлює повітря в приміщенні, зберігаючи при цьому тепло, що знаходиться в кімнатах.

Енергозбереження досягається у такій системі завдяки поєднанню двох ефектів.

По-перше, ця, так звана комфортна вентиляція автоматично забезпечує постійне підведення та відведення необхідного за нормами повітрообміну об'єму повітря, завдяки чому можна уникнути надлишкового повітрообміну, який має місце при звичному нам залповому провітрюванні (приплив великої кількості холодного повітря ззовні через відкрите вікно).

По-друге, система рекуперації тепла зберігає в теплообміннику тепло відпрацьованого повітря, що виводиться з кімнат на вулицю і насичує цим теплом свіже припливне повітря, що постачається в будинок.

Як це стосується споживача: взимку під час приготування їжі в кухні швидко накопичується тепло та волога від киплячого борщу та смаженої картоплі. Щоб швидко запустити свіже повітря та позбутися відчуття задухи, господиня відкриває вікно. Якщо регулярно нехтувати цим, то незабаром з'явиться пліснява. Адже при готуванні, прасуванні та життєдіяльності людей також виділяється волога, яка за відсутністю регулярного провітрювання осідає у вигляді конденсату на вікнах або перетворюється у чорні плями грибку на стінах. При цьому, на кухні тепло буде швидко компенсоване за рахунок присутності плити, великої кількості електроприладів, які теж виділяють тепло, а також частого знаходження в цій кімнаті людей. В той же час, кімнати, що знаходяться далі від кухні, або ті, де протягом дня мало перебувають люди, можуть бути недостатньо нагріті і потребують додаткового підігріву електронагрівачами або іншими засобами, що немало коштують.

А тепер уявіть, що тепле повітря не вивітрюється на вулицю, а залишається в квартирі або будинку. Надлишок вологи – те, що є причиною утворення грибку, а також те, що руйнує конструкцію будинку із середини, – виводиться за рахунок автоматичної вентиляції назовні. При цьому тепло залишається в будинку, досягаючи навіть далекі кутки квартири.

Енергозбереження може бути таким легким. А свіже та здорове повітря – на відстані одного рекуператора!

Дізнайся більше за тел: 0800 214 057 або купуй в магазині енергозберігаючої вентиляції.

Вентокс: свіже повітря та енергозбереження – в кожен дім!