Валерій Пекар, Андрій Длігач, Михайло Винницький

Настане день, коли звитяжні Збройні сили України викинуть останнього російського солдата з останнього метра української землі, включаючи Крим та території, окуповані у 2014 році.

Обов'язково має відбутися трибунал над воєнними злочинцями: політичними керівниками, генералами армії та спецслужб, верховними дипломатами та пропагандистами.

Обов'язково мають бути присуджені репарації на користь України — відшкодування знищеного майна, компенсації постраждалим та родинам загиблих.

Це буде велика перемога, але не остаточна перемога.

Поки РФ залишається авторитарною державою на чолі зі скаженим диктатором або його наступником, загроза для України є постійною й неминучою. Навіть заміна путіна на якогось «російського ліберала» не вирішить проблеми — через кілька років звикла до авторитаризму країна поставить собі на чолі нового диктатора-мілітариста, або ж сам «ліберал» як переможець дракона перетвориться на дракона. Укладений мир, навіть на найкращих для України умовах, дасть РФ час для накопичення сил, аналізу помилок та якіснішої підготовки перед наступним ударом.

Остаточна перемога означає більше, ніж повний розгром російської армії, звільнення території, трибунал та репарації. Остаточна перемога означає зникнення постійної загрози існуванню України з боку РФ. А це може бути лише в одному випадку — коли відбудуться радикальні політичні зміни у самій РФ, що унеможливлять будь-які загрози для України в стратегічній перспективі.

І вже зараз міжнародна спільнота має почати до цього готуватися. Ми пропонуємо «план 7Д», який дозволить назавжди зняти загрозу для України.

«План 7Д» для Росії:

1. Демілітаризація – скорочення збройних сил до мінімуму, створення демілітаризованих зон уздовж кордонів Росії з ЄС, Україною, Білорусією, Грузією. Військові витрати зведеного російського бюджету мають бути обмежені 2% ВВП (стандарт НАТО).

2. Денуклеаризація – зняття з експлуатації ядерної зброї, міжнародний нагляд за невикористанням АЕС та дослідницьких центрів у військових цілях. Нагляд МАГАТЕ та спеціальних новостворених інституцій з повноваженнями забезпечувати нерозповсюдження.

3. Децентралізація – повернення реального федералізму до конституційної політичної системи Росії; відновлення мовних прав національних республік, формування державного бюджету знизу вгору замість перерозподілу з Москви.

4. Демократизація – підготовка та проведення вільних виборів під міжнародним наглядом і за міжнародними стандартами, а до того – тимчасова військово-цивільна адміністрація. Звільнення всіх політичних в'язнів. Створення суспільного мовлення та підтримка громадських організацій та незалежних медіа. Обмеження перебування на посаді двома термінами.

5. Декомунізація – засудження злочинів комуністичного режиму та прирівнювання їх до злочинів нацистського режиму. Заборона комуністичної символіки та символів пропутінських ультраправих націоналістичних рухів.

6. Десталінізація – ліквідація культу Сталіна, культу «побєдобєсія». Перегляд наративів, свят та героїв, шкільних програм і підручників, молодіжних програм у частині опису попередніх війн. Розтотожнення «величі Росії» з військовою потугою та агресивною політикою; запровадження вивчення військових злочинів, скоєних експансією Московії / Російської / Радянської імперії. Правда про 1939, 1956, 1968, 2014 тощо.

7. Депутинізація – приватизація державних холдингів, що становлять основу авторитарного правління путіна. Люстрація ключових фігур путінського режиму. Перезавантаження ФСБ та інших силових структур. Публічне засудження катастрофічної спадщини режиму путіна та всіх пов'язаних з ним осіб.

Виконання цього плану означатиме, що загрози існуванню України більше не буде. Цей план вигідний також і Європі, бо нинішня РФ становить загрозу і для неї. Цей план вигідний також всьому світу, бо дає можливість спільно сконцентруватися на справжніх викликах людству.

Хочемо підкреслити: ми турбуємося передусім про Україну. Що буде в Росії після військової поразки – не наша справа, це справа росіян. Наше завдання – щоб їхня військова поразка не перетворилася на наступну війну, як Перша світова війна свого часу породила Другу світову. Світ зробив висновок після Другої світової, і теперішня Німеччина є вільною, демократичною та мирною країною внаслідок глибоких перетворень. Ми ретельно вивчили цей досвід і хочемо, щоб РФ після війни розвивалася за сценарієм після Другої, а не після Першої світової. Не можна давати війні наступного шансу прийти на нашу землю і до нашого народу, бо аж надто велика ціна платиться за перемогу.