Усі вже чули про 30 мільрядів доларів та 5 атомних реакторів? Мабуть таки чули.
 
В США був підписаний меморандум з Westinghouse Electric, яка має їх будувати. Співпраця з цією компанію не нова. Westinghouse є одним з двох постачальників ядерного палива на АЕС України ще з 2008 року.
 
Але не все так просто і гладко.
 
Westinghouse Electric Company, контрольована японською Toshiba, в березні 2017 року подала до суду заяву про банкрутство. Проблеми Westinghouse виникли на тлі великих перевитрат на будівництво двох американських АЕС — в Джорджії і Південній Кароліні. Обсяг заборгованості американської компанії на кінець 2016 року складав $ 9,8 млрд, за даними Toshiba.
 
Невдача обійшлася платникам та інвесторам у мільярди та залишила без роботи майже 6000 людей. Судові процеси довкола цієї справи тривають і досі. Троє керівників вищого рівня вже визнали свою провину у багаторічному федеральному розслідуванні шахрайства. Про це повідомляє сьогодні The Washington Post.
 
Згодом компанію викупили канадці Brookfield Business Partners за 4,6 млрд.дол. у 2018 році. Але вже навесні цього року в компанії почали вивчати питання про можливий продаж міноритарного пакету акцій Westinghouse Electric Co за 10 млрд.дол. включаючи борги.
 
Вміємо ми вляпатися…