Перед початком вчорашньої зустрічі делегацій США та Росії стався не те що казус, але цікавий момент – глави делегацій не потиснули руки. Не знаю, що там по протоколу, але як на мене, перед початком робочої зустрічі до досягнення якихось домовленостей такий жест не зовсім то і обов'язковий. Адже прийшли домовлятися. Домовляться – потиснуть. Ні – не потиснуть. Але потім, після завершення перемовин.

 

Перший день завершився за великим рахунком нічим. Втім різних заяв про підсумки немає і не можу бути – процес ще триває.

 

Що відомо на сьогоднішній день.

 

Позиція Росії:

 

Позиція США:

 

Резюмуючи: зафіксували позиції в робочих групах та пішли домовлятися. Варто почекати. Бо раніше Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, хоча і не очікує проривів на переговорах щодо «гарантій безпеки» Росії але допустив можливість знайти спільну мову з Москвою по ряду питань. З яких саме – покаже час. Не виключаю, що для цього знадобиться ще не один раунд перемовин.

 

Хоча Росія завбачливо дала зрозуміти, що тягнути гуму не збирається. В МЗС Росії допустили, що діалог між США і РФ щодо «гарантій безпеки» може обмежитися однією зустріччю. Саме про таке заявив заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков. Звісно вважати останньою крапкою його слова не варто, бо заяви на кшталт «забирайте манатки» не додають йому статусності.