Держава вирішила в доволі дивний спосіб перекласти виконання свого соціального обов'язку з допомоги малозабезпеченим, інвалідам та пенсіонерам на тих, хто працює.

 

Яким чином? А дуже просто.

 

Через завищені тарифи на газ і електроенергію. Не можеш платити – за тебе заплатить інший. Через субсидію.

 

Ще в лютому місяці цього року усім відомий Вітренко завив:  «Собівартість, умовно, 2,6 гривні, чому б не продавати по 2,6 гривні, а навіщо продавати по 6,99? Пояснюю. Тому що багато людей не можуть платити навіть по 2,6 гривні. Тому що є пенсіонери, інваліди, є багато людей, які отримують субсидію. І ці субсидії потрібно з чогось платити».

 

Тобто вони не оптимізують законодавство з метою збільшення податкової бази, що сприяло б збільшенню відрахувань до бюджету для виконання в тому числі соціальної функції. Вони тупо полізли в кишеню до українців, які ще можуть платити.

 

Усіх собак повісили на тих, хто отримує офіційну заробітну плату або не отримує такої взагалі. Є нова логіка при визначенні субсидіантів – якщо ти не працюєш офіційно ти отримуєш зп в конверті. Значить будеш платити.

 

Хоча газ українського видобутку має вартість 2 грн. 60 копійок. Вам не почулося і ви читаєте правильно – 2,6 грн. за 1 метр кубічний.

 

В цьому році населення отримає газ в середньому по 10 грн. А бюджетні установи в 2 рази дорожче – біля 20 грн. Такий собі бізнес по-державному.