ОПЗЖ підтвердила участь Медведчука в останніх, опублікованих на спільному брифінгу очільників СБУ та ОГП, схемах щодо організації поставок вугілля з окупованих територій ОРДЛО в період президентства Порошенка. Про це учора в ефірі Савіка Шустера сказав депутат від цієї партії Олег Волошин.

 

«Але це справді не може бути злочином, бо він просто домовлявся про такі поставки», — наголосив він.

 

Натомість Баканов та Венедіктова закликали до моралі, але мораль до справи не пришиєш. Бо, як стверджував Волошин, гроші в сумках Медведчук за вугілля в ОРДЛО не возив. Цим займалися інші на той час чинні посадовці, які, за його логікою, власне і повинні бути притягнуті до відповідальності.

 

Відтак застава в 1 млрд.грн. для Медведчука, про що з понеділка ми будемо активно говорити, це не про Медведчука. Це фактично намагання взятися за Порошенка та Ко аби притягнути їх до відповідності та стати вироком для сивочолого, що власне і обіцяв Зеленський на стадіоні.

 

Цікаве кіно починається. Точніше продовжується.

 

Але це лиш частина пазлу, який собі намалювали в офісі президента.

 

Загалом події, які розгортаються на цьому тижні, нагадують турборежим зразка осені-2019. Зверніть увагу, ми за цей тиждень бачили, як позитивні для влади новини, так і негативні: офшори Зеленського, відставка Разумкова з поста спікера парламенту, конфлікт між журналістами «Схем» і Укрексімбанком, смерть нардепа Полякова, призначення Стефанчук спікером ВР, підозра Укрексімбанку щодо кредиту в 60 млн дол. бізнесменові з «ДНР», підозра меру Одеси Трухановому , зашквар з нардепом від «слуг» Третьяковою, яка заявила «мінус один ворог» про смерті Полякова. І до вечора п'ятниці ми отримуємо брифінг про підозру Медведчуку. У тому числі про його зв'язки з колишнім керівництво нашої країни в ракурсі вугільних ігор з «Л-ДНР». І можлива підозра п'ятому президенту Порошенко і екс-главі НБУ Гонтаревої. Не забагато?

 

Цілком і повністю вважати все спланованим начебто не можна. Але дуже схоже на те, що підозра Медведчуку готувалося давно, а «вистрілила» саме зараз, щоб перебити негативний для влади інформаційний фон.

 

Якщо аналізувати всі події останнього часу, то виглядає так, що Офіс президента намагається максимально сконцентрувати владу в своїх руках, взяти під контроль всі фінансові потоки. А також взяти під контроль ЗМІ, якими володіють олігархи. А якщо не взяти, то принаймні «обрубати» їх фінансування, щоб вони не змогли існувати в тому форматі, в якому існують нині і просто закрилися.