Найбільша проблема України – відсутність будь якої культури сплати податків. Їх не платять як малий, середній бізнес так і великий й олігархи. Ми підмінили поняття, коли єдиний податок назвали законом і дали можливість користуватися цією діркою для мінімізації податкових зобов'язань практично всім. Під гаслами – «ми платимо» маємо на увазі в кращому випадку «платимо хоч щось».

Далі ми обурюємося, чому держава платить малі пенсії, малі зарплати вчителям і медикам, малі соціальні виплати, чому лише по 8 тисяч планують дати допомоги підприємцям там тим, хто втратить роботу під час локдауну. Обурюємося на все і вся і далі вперто не платимо податки. І знову обурюємося!

Це сталося не вчора.

З самого початку проголошення незалежності ніхто цим питанням не займався. Усі роки під ширмою демократії будувалися екстрактивні політичні інститути, які відбирали доходи і блага в однієї групи людей на користь іншої і продовжують роботи це і до нині.

І коли я чую від SAVE ФОП, що у 2010 році Янукович і Азаров сотворили чудо й почули податковий майдан, то хочеться просто ридати від щастя. Від «щастя» за податковий кодекс Азарова, який самі учасники мітингу під стінами парламенту називають ідіотизмом. Бо там й справді в частині оподаткування та адміністрування податків – суцільний ідіотизм.

Днями Зеленський запропонував відтермінувати касові апарати до 2021 року з певними неприємними для фопівців правками. Натомість для ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, туристичних агентств, туристичних операторів й готелів пропонують відтермінували без будь яких правок і умов. Одні домовляються для свого блага за рахунок інших. І цеза умови, що відносяться вони фактично до одного класу – класу ФОПів, або до середнього класу.

До того часу поки ми не усвідомимо інституціональну кризу й необхідність якнайшвидшого її вирішення ми й далі під гаслами боротьби за все хороше проти усього поганого будемо збагачувати одних за рахунок інших.

Мій телеграм тут https://t.me/vklochok