Нажаль аналітика в Україні потроху-потроху але перетворюється в політику. Незалежної й виваженої аналітичної оцінки зустрічаєш все менше, політики юзають будь-який інформаційний привід у власних інтересах для підняття рейтингів. В той же час читачі та глядачі сліпо вірять в озвучені безпідставні прогнози та міркування.

Це ж саме сталося і з отруєнням Навального. Бо «отруївся» і «отруїли» — це дві різні позиції. Отруїти його могли в Росії сто-п'ятсот ворогів, прізвища котрих легко знайти на Ютуб-каналі Навального. Купа викривальних матеріалів про відмивання коштів та корупцію на усіх рівнях, озвучені Алексєєм прізвища та зв'язки – усе це у відкритому доступі.

Натомість вже вранці купа дописів: «Навального отруїло ФСБ», «Навального отруїв особисто Путін», «Навального отруїли соратники», «Навального отруїли опоненти» і таке інше.

Очевидно, що йому в шлунок щось потрапило. З'явилася інформація, що він випив енергетик. Який? Де взяв? І таке інше.

Навальний зручний опозиціонер для Путіна: влаштовує марші проти корупції, пар спускають, корупція продовжується.

Були й інші акції протестів, як то минулорічні багатотисячні марші в Москві через відмову в реєстрації кандидатів в депутати до міськдуми столиці РФ. За різними оцінками вони налічували від 20 до 40 тисяч учасників. В резульаті затримання, обурення, виступи лідерів опозиції. Для влади і суспільства зниження громадського тиску й напруги.

Тому історія з Навальним не така прямолінійна, як її намагаються подати в Україні апологети різних політичних таборів.

Ближче до вечора штаб Навального погодився на пропозицію Кремля про евакуацію політика на лікування за кордон. Хоча попередньо звинуватив Путіна в отруєнні Навального. Кремль сам чудово розуміє, що Навального потрібно берегти. Не випадково в Омську в лікарні відразу з'явилися, як «братья із ларця» ФСБшники і не пускали навіть дружину до Алексєя.

Тішила мене і занепокоєність Європи:

- верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель вимагає притягнення винних до відповідальності, якщо інформація про отруєння російського опозиціонера Алексєя Навального підтвердиться;

- глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу закликав розслідувати обставини ймовірного отруєння російського опозиціонера Алексєя Навального і виказав занепокоєння;

- глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс заявив про стурбованість повідомленням щодо ймовірного отруєння російського опозиціонера Алексєя Навального.

Усе по класиці.

Втім така реакція вказує на статусність та вагу Навального не лише в Росії. Тому стурбовані усі.

Однак природу отруєння, причетних до нього має встановити слідство, довіри до якого немає за визначенням.

Це і є основна проблема. І характерна вона (недовіра) не лише для Росії. Куди пальцем не ткни, де є справжні, а не фейкові спецслужби, матимемо недовіру до офіційних версій та позицій.

P.S. Бажаю Навальному швидкого одужання, а нам холодного розуму для оцінки ситуації. Хоча це буде непросто.