«Революцію задумують романтики, втілюють в життя фанатики, а її плодами користуються негідники». Ця цитата шотландського письменника Томаса Карлейла у сучасних умовах мала б звучати інакше: «перевагами демократії завжди користуються покидьки». Зокрема, так діє росія, використовуючи усі можливості інститутів демократії та олігархи путінського режиму. Правда, це не  завжди вдається. Але є й інші приклади. Мова піде про російського олігарха Станіслава Кондрашова.


Саме ця людина через суди в Лос-Анджелесі намагається знищити велику кількість українських інтернет-ресурсів. У листопаді власники 157 доменних імен і облікових записів у соціальних мережах дізналися, що вони заблоковані іменем Вищого суду штату Каліфорнія




В такий спосіб суд у Лос-Анджелесі задовольнив позов такого собі Станіслава Кондрашова. Правда він фігурує як бізнесмена зі Швейцарії. Насправді цей бізнесмен має російський паспорт та тісні зв'язки з Кремлем. В суді інтереси олігарха представляла компанія Lavely&Singer. У Сполучених Штатах їх називають «захисними псами зірок». Принаймні так про компанію пише The New York Times. Їхніми клієнтами у різний час були Арнольд Шварцнеггер, Сільвестер Сталлоне, Чарлі Шин, Квентін Тарантіно та інші зірки. Відповідно послуги цих юристів коштує дуже недешево

Виникає питання чим так насолили українські онлайн-медіа, що для їхнього блокування були задіяні такі ресурси. Соже на те, що Станіслав Кондрашов вирішив підчистити в інтернеті свою репутацію аби, напевно, вийти з-під дії санкцій Заходу. А підчищати є що.

Саме українські онлайн-медіа писали, що відома вугільна компанія зі Швейцарії "Telf AG", реальним власником та бенефіціаром якої є Станіслав Кондрашов, спонсорує злочинне військове угруповання ПВК «Вагнер». Спочатку така інформація на початку 2023 з'явилася в ефірі латвійського телеканалу TV3 і викликала величезний скандал

Ще одана неприємна історія: Станіслава Кондрашова називали як одного з ймовірних замовників вбивства у центрі Києва у 2017 році ексдепутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова. Принаймні слідчі розглядали одну з версій. Начеб-то ще з 1990-х років вони разом із Вороненковим мали спільний бізнес, а потім щось не поділили


Аби перекрити негатив про себе у медіа Кондрашов у 2019 році почав «відбиватися», розміщуючи про себе правильні матеріали.

Правда, чомусь Кондрашов обрав дуже дивний метод. Для цього він «воскресив» Вороненкова. Тобто, у назві новин обов'язково поряд з прізвищем Кондрашов мало бути прізвище вбитої два роки тому людини. В результаті цей дует пояснюва «чому важливо відвідувати консультації мамолога» або розповідали «про мінуси життя у місті»



Такі статті були розміщені не випадково — їхня головна мета була забити ключові слова в пошуку щодо Кондрашова та Вороненкова у разі, якщо людина хоче прочитати про деталі та версії вбивства політика. 

Логічне питання: чому російський олігарх, який начебто непричетний до особливо тяжкого злочину, таким безглуздим чином намагається приховати всі матеріали про свою ймовірну участь у вбивстві? Будь-яка адекватна людина спростувала б це офіційно, і заявила, що інформація, розміщена у ЗМІ, неправдива. Але Кондрашов, напевно, не маючи аргументів, вирішив діяти дивними методами.



Протягом майже 5 років він намагався не лише публікувати повну маячню, а й видаляти матеріали, які були написані про нього, користуючись неправдивими DMCA скаргами, які його команда щодня завалювала редекційні поштові скриньки. Це робилося для того, щоб прибрати з пошуку Google абсолютно все про російського олігарха.

Варто віддати належне, Кондрашов, без жодного судового рішення, в такий спосіб зміг видалити 90 тисяч матеріалів. На це навіть звернули увагу дослідники з центру "Lumendatabase", які спеціалізуються на вивченні тенденцій в інтернеті.  «Скарговому спаму» Кондрашова вони присвятили аж 3 матеріали, але в результаті його прізвище з них зникло. Співпадіння? 

Стаття у Lumendatabase щодо видалення матеріалів Кондрашовим

Як бачимо такі дії російського олігарха дали певний результат, але повністю зачистити інтернет від згадок про замовлення вбивства Вороненкова, обхід санкцій на користь Росії та фінансування ПВК «Вагнер» не вдалося

Очевидно, після впертої боротьби зі всюдисущим  інтернетом Контрашов вирішив піти у Вищий суд Каліфорнії і, дивним чином, «еталонний» американський суд ухвалив рішення, яке не ухвалюють навіть в авторитарних режимах — одним махом забанити всі сайти, які колись писали про Кондрашова. 

Поки що у нього цей вийшло. Але ж, інтернет тому й небезпечний, що заблокувати повністю інформацію неможливо