Хоча нафта Urals вже впала до ~$52 за барель, що суттєво нижче бюджетної позначки рф ($70), і це створює тиск на державні фінанси, кремль поки зберігає можливості для компенсації втрат. москва використовує резерви, ослаблення рубля і доходи від неенергетичних секторів, а також масштабний «тіньовий флот» для обходу санкцій. Про це пише  Bloomberg

У Фонді національного добробуту залишилось понад 3,3 трлн рублів ($38,4 млрд), хоч його обсяг і скоротився більш ніж на 60% з 2022 року. Згідно з бюджетом, рф планує витратити цього року понад 41 трлн рублів (483 млрд доларів), з яких третина — на війну. Ослаблення рубля додатково «підсилює» експортні надходження в бюджет, оскільки податки надходять у рублях, а продажі — у валюті.

Проте системні ризики зростають: різке зниження цін на нафту, ескалація торгових війн, тиск США на «тіньовий флот» і потенційне зниження попиту з боку Китаю створюють крихку рівновагу. Навіть Центробанк рф визнає загрозу переходу до періоду «жорсткої бюджетної консолидації».

Таким чином, хоча військову машину кремля не зупинить миттєве падіння цін, його довготривалий ефект разом із санкціями і структурними обмеженнями може вибити основу економічної стійкості режиму.