Опитування підтверджує, те що я говорив: зміни в уряді народу не зайшли. Точніше, вони не оцінили потужність змін.
74% опитаних КМІС вважають, що в діяльності Кабміну нічого не зміниться після нещодавніх змін. Очікують на покращення діяльності аж 12%, а на погіршення діяльності — 6%.
Як показує опитування існує великий запит на зміни. Причому реальні, а не з категорії переставлених ліжок та стільців.
50% українців позитивно ставляться до ініціативи зі створення Уряду національної єдності як широкого об'єднання всіх патріотичних сил у парламенті і поза ним
Негативно ставляться лише 13%, а 33% — мають нейтральне ставлення.
Ось коментар виконавчого директора Антона Грушецького: «Ситуація з Урядом національної єдності є складнішою і демонструє значну залежність від формулювання запитання. Наприклад, у кінці 2023 року ми запитували про ставлення до такого Уряду, але конкретизували, що він буде включати коаліцію „Слуги народу“, „ЄС“, „Батьківщини“ і „Голосу“. У такій конструкції 37% ставилися позитивно і 19% – негативно. За результатами поточного опитування ми бачимо, що коли мова не про окремі політичні сила, а про саме широке об'єднання різних патріотичних сил (зокрема, поза парламентом), тоді підтримка є значно вищою. У цьому контексті нагадаємо, що більшість українців підтримують критику влади, але хочуть, щоб це було в конструктивних межах. Тобто загалом серед українців є запит на єднання та підтримку згуртованості як важливого фактор оборони.»
Тобто, виходить, що низи хочуть, а верхи не можуть переступити через власні стереотипи та страхи.