З минулого тижня почали лунати тривожні заяви про довгу війну в Україні.

Війна в Україні стане «глибшою та жорсткішою» особливо у 2025–2026 роках і далі, – першим заявив глава МЗС Великої Британії.

Девід Леммі згадав про переговори з США щодо нерішучих дозволів для України використовувати ракети Storm Shadow для ударів по території рф, наголосивши, що зараз критичний час для витримки, рішучості.

Потім Президент Чехії Петр Павел вважає, що українцям слід зіткнутися з реальністю та змиритися з можливістю тривалого збереження частини території під окупацією Росії через війну.


Він зазначає, що цьому сприяють популістські лідери, дружні до Москви, такі як угорський прем'єр Віктор Орбан, які підривають європейську єдність щодо територіальної цілісності України.

Прем'єрка Данії Метте Фредеріксен також заявила, що США та Європа повинні готуватися до того, що війна в Україні триватиме роками.


Для кращої підтримки Києва вона закликає послабити обмеження на постачання зброї, а також збільшити власні потужності з виробництва зброї та інвестувати в розвиток військової промисловості України.

Кремль також готовий грати у довгу війну тому він рекордно збільшив витрати на війну в бюджеті на 2025 рік, не демонструючи бажання завершити конфлікт.



Проєкт бюджету передбачає виділення на оборону $142 млрд, що становить 6,2% ВВП. Для порівняння, цього року Росія витратить на війну $111 млрд.

Чи готова до затяжної війни Україна? Якщо говорити про наміри, то прогнозується, що видатки на облорону зростуть з 1,7 трлн грн, закладених на 2024 рік, до 2,2 трлн гривень у 2025-му. Головне, щоб потім премєр не виходив і не говорив: «ми думали, що війна закінчиться тому і недофінансували ЗСУ»