Мені дуже подобається реація світових фінансових ринків. Як пише Reuters, інтерес до російських фінансових активів залишається незначним, незважаючи на спроби зближення між москвою та Вашингтоном


Керівники великих інвестиційних фондів очікують, що ключові сегменти російської економіки залишаться ізольованими від західних ринків на тривалий час. Дипломатична відлига, викликана відкритістю президента США Дональда Трампа до путіна, лише незначно пожвавила спекуляції на рублі та корпоративних облігаціях російських енергетичних гігантів, таких як «Газпром» і «Лукойл».
Попри надії Кремля на «золотий дощ» від західних інвесторів, більшість фондів не ризикують вкладати кошти в російські активи.
Корпоративні облігації російських компаній, які все ще перебувають під санкціями, продаються з великими знижками через низьку ліквідність. Багато інвесторів побоюються, що навіть при послабленні санкцій фінансові потоки в росію залишаться обмеженими.
«Обмін активами — це радше спосіб зменшити ризики, а не індикатор довіри до російського ринку», — сказав Гюнтер Дойбер з Raiffeisen Bank International. Він також наголосив, що фінансовий ринок рф, ізольований з 2022 року, ще довго залишатиметься закритим для глобальних інвесторів.
Попри зусилля кремля показати хоч якийсь фінансовий оптимізм, більшість західних фондів воліють триматися осторонь, а росія продовжує втрачати доступ до капіталу, необхідного для розвитку своєї економіки.