Ще з часів розслідувань кримінального світу на Донбасі задовго до війни я ніколи не поспішав з висновками. Така вже робота кореспондента спершу збирати дані, перевітяти їх, а вже потім давати голі факти без жодних коментарів. 

Дуже раджу всім топовим ікспєрдам блогерам, котрі за декілька годин з моменту повідомлення про обстріл машини Шефіра одразу стали видатними криміналістами з багаторічним досвідом

Отже, спочатку заглянемо в середину авто.

За кермом знаходився водій каскадер. Так, саме каскадер, з досвідом, ще й працює не на Шефіра, а у Ані Лорак охоронцем та довіреною особою. Тобто професійно підготовлена людина, підкреслюю – з досвідом.

Чому саме він був за кермом машини Шефіра, на котрого не працює (ну от немає письмового договору в розпорядженні слідства, хоч ти лусни!), а також чому сам Шефір не керував авто – окреме питання. 

Тут може бути багато пояснень: наприклад, саме банальне, що Шефір десь бухнув і попросив знайомого відвезти кудись. Але ніхто не дає відповіді на це здавалося б просте питання.

Далі. В жодному повідомленні не вказана точна кількість куль, влучивших в машину. Всюду різні цифри. Як і цифра, скільки куль влучило у водія. Опубліковане фото перев'язаної ноги геть нічого не доводить, бо хз чия то нога і навіть більше – слід від одного поранення і аж ніяк не від трьох.

А далі ще веселіше: з'являється повідомлення про поранення... Правої ноги! Правої, да. Вже не питаю, як він пораненою правою ногою керував машиною з коробкою автомат? Ну, може колишні каскадери це вміють, не знаю. Однак, якщо кулі влучили з лівої сторони, то звідки поранення правої? Крізь ліву пройшли? Знов жодної відповіді.

До речі, як він доїхав 5 (п'ять) кілометрів до парковки АТБ? Цифра з офіційного повідомлення МВС, не вигадую. І де тоді стався сам злочин? Бо від тої парковки в один бік зовсім не село Лісники, а передмістя Київа десь біля Арт-мола. А в інший бік Ходосівка та Підгірці. Ладно, може щось наплутали на початку офіційні джерела, трапляється повсякчас.

Місце події. Дуже цікаве, бо на трасі біля лісу можна не лише знайти гільзи від автомата, а й приховати багато чого. Наприклад, де сліди машини, яка підібрала стрілка? Вологість зовсім не сприяє їх переховуванню, це елементарно. Але жодних даних слідчі не надають. Все затоптали? Та ну блін, як ви оце працюєте взагалі?

Повернемося до стрілка. Чому один? Це ж замах! На вбивство. Підготовлений, як нам кажуть прокурори. Й лише один стрілок? Щось у нападників зовсім плохо з підготовкою.

Наостанок, зовсім цікаве.
Жодна куля не влучила в скло дверей. Тобто, нехай вже не броньований, а просто посилений кузов і двері автомобіля – і саме в двері прийшлися постріли??? Дивно.

Відкриваємо підручники з криміналістики... Під час руху зі швидкістю 60 км/год авто проїзжає 16 метрів за секунду. Враховуючи, що машина Шефіра рухалася з більшою швидкістю на вказаній ділянці траси (там всі так їздять), то кулі зі швидкістю 715 метрів в секунду чергою до ста пострілів на хвилину мали б прицільно потрапити в авто одразу весь ріжок, тобто 30 шт, і прошити весь салон, а не лише водійське місце. 

Виходить, таки було лише половина ріжка. Чому?? Нападник дуже поспішав, що не зміг чекати більше трьох секунд, поки проїде авто? Чи він/вона взагалі цілився по колесам, а віддача підняла прицільну лінію? Що це за незграба такий, а не нападник? Чи навпаки – професіонал своєї справи, як і водій за кермом?

І чому до пошуків в лісі (чого? Шо вони там шукають?) залучено до біса й трошки особового складу поліції, а про дані з камер спостереження протягом всієї траси ніхто не каже? Я не полінився сьогодні проїхатися – нарахував аж дванадцять штук, з яких одразу повинні були вилучити відео та співставити, виявивши всіх без виключення власників автотранспорту в той проміжок часу й перевірити їх на причетність до замаху.

Короче, висновків робити не буду. Думайте самі. Як на мене, ще дуже зарано казати щось однозначно. Бо велика частина даних досі приховується. Може, тому що поки триває слідство, а може просто роблять вигляд активного розслідування і висновки нам потім підсунуть взяті з потолка, як це неодноразово траплялося.

Гарного всім дня!