В Україні не побудували ІТП за минулі 30 років, бо влада не розуміла і досі не розуміє ІТ галузь. Бізнес так само. Це створення сучасного мономіста на 15-25 тисяч жителів.
Останні спроби заснування і побудови мономіст в УРСР були для обслуговування АЕС(Прип'ять, Славутич, Нетішин, Енергодар) в 1970-1990 роках.
Площа згаданих міст від 8 до 64 кв. км. Очевидно, що знайти вільну земельну ділянку в Києві, Львові або передмістях обласних центрів нереально. Тому передові країни Корея, Китай, Білорусь будують нові міста для ІТП.
Ви чули від президента, прем'єра, міністрів щось про створення ІТП за минулі 30 років? Цю ідею ледве вдалось донести до Яценюка, Гройсмана.
Може вдастся донести до Шмигаля чи майбутнього керівництва країни.
ІТ сектор з 200 тисяч спеціалістів є потужною, але мало організованою силою. Польща, Естонія, Фінляндія, та інші країни змогли побудувати ІТ парки. Наші міста «не заточені» під потреби ІТ спеціалістів: школи, дитячі садки, університети, офіси, ресторани, транспорт та решта інфраструктури жалюгідні.
Як наздогнати країни Європи? Побудувати місто для ІТ спеціалістів! Це проєкт з життєвим циклом від 25 до 100 років. Для вибору місця, створення генплану, архітектурних рішень потрібно 2 роки, будівництво близько 10 років. Залучення архітекторів, будівельних компаній, інвесторів.
25 тисяч населення, з яких 10 тисяч ІТ спеціалісти дозволяє зробити приблизні розрахунки: 30 тисяч кв. м офісної нерухомості, 6-12 млн кв.м. житла, залізнична та автостанція, дороги, інфраструктура. Аеропорт в 10-25 км.
Для старту необхідно $2 млрд, від $8 до $12 млрд на 10 років для завершення проєкту.
В перспективі сума інвестицій зросте до $25 млрд. Доходи від реалізації $3-8 млрд щороку.
Країна готова реалізувати подібні проєкти? Ми хочемо бути економічно успішними і розвинутими? Бажаємо щоб ІТ спеціалісти надалі працювали в країні і заробляли $10-25 млрд щороку? Тому розмови про ІТ парк у Львові чи Києві, в який проінвестують суми до $100 млн це не про ІТ парк. ІТ парк потребує в 10-100 раз більше інвестицій, це проєкт іншого рівня.
Зеленський був в Польщі нещодавно. За 2 роки побував в багатьох розвинених країнах. Він і його уряд, міністри цікавились в тій же Польщі досвідом побудови ІТП, відвідав Вроцлав та інші міста, де можна подивитись на успішно реалізовані за минулі 10 років проєкти? Звичайно ні, або ЗМІ, телеканали, журналісти нас забули про це повідомити.
Може запитував у Трампа чи Байдена як США вдалось розвинути інноваційні міста в Каліфорнії? У нас і «партнерів» лише теми про корупцію, санкції? Може варто нарешті змінити порядок денний? Знайти нові можливості для співпраці та розвитку. Планувати і втілювати майбутнє вже зараз.
2021, листопад
За $25К продають хати в Карпатах, на Прикарпатті, Закарпатті з дивовижним видом на гори з 0.4 га землі і оптикою.
На Поліссі хати від $5К до $15К. Для інвестицій земля ОСГ зараз є кращим активом.
За рік можна купити 2 хати з землею, через 5 років буде 10 будинків під оренду, зелений туризм. Наймаєте управителя, робите туристичну фірму, запрошуєте ІТ спеціалістів з Києва на кілька місяців пожити. Проводите співбесіди в горах. Через 5 років маєте близько сотні контактів ІТ, створюєте власну ІТ компанію.
2021, грудень
200 тисяч ІТ в Україні за чисельністю майже співставні МВС, ЗСУ. Але вже 10-15 років потерпають від СБУ, яких лише 30 тисяч. Ось в чому сила організацій, структур та держави.
ІТ практично не використовують власних переваг, які надала ера інтернету, інформаційних технологій та соцмереж.
Більшість ІТ спеціалістів мають обмежений світогляд. Не бажають ставати організованою силою, впливати на процеси у державі. Навіть політичну партію не створили за 30 років. Тому потерпають від діячів, що через інструменти держави вдаються до «маскі-шоу», намагаються нав'язати збільшення податків, неоколгоспи.
Лише через і після усвідомлення власного значення і можливостей в інформаційну еру ІТ спеціалісти можуть заявити про себе. Змусити державу рахуватись, йти на перемовини і поступки. Поки цього не відбудеться ІТ залишатимуться ботанами, яких щимлять усі від бандитів, ментів на районі до гебістів, депутатів на державному рівні.
Кілька десятків депутатів вирішують як буде розвиватись багатотисячна армія, індустрія ІТ в державі. Ці депутати нічого не тямлять в економіці, податках, державному управлінні, в ІТ індустрії. Вони здатні захопити владу, а далі діють як типові більшовики: відняти і поділити. Ви бажаєте надалі бути «терпілами» чи зможете об'єднатись і дати відсіч нахабам?
Двадцять років ви панічно тікаєте в еміграцію, залишаєте батьків, друзів в Україні. Сподіваєтесь, що знайдете щастя та успіх на чужині в той час як власна країна потерпає від недолугих, корумпованих політиків, депутатів, суддів, прокурорів. Так, ганебно втекти з країни і врятувати власне життя, намагатись забезпечити краще майбутнє дітей в США, країнах ЄС, Великій Британії це теж вибір. Часто досить розумний. Так робили селяни з Галичини, у 1890-1930-х роках, українці, які вижили після WWII і голодоморів 1930-40-х. Завдяки еміграції маємо мільйони українців за океаном.
Еліти мають дбати не лише про майбутнє власних дітей, але й про майбутнє наступних поколінь. Саме тому вони є елітами. Відчувають відповідальність за майбутнє держави, нації, народу.
Ви не селяни без освіти, доступу до інформації, зв'язку з минулого століття. Переважна більшість має якісну освіту, високі доходи і володіє логічним та критичним мисленням.
Все, чого бракує — організації, політичного досвіду та визначеної мети.
Нова епоха ставить вічне питання емігрувати чи боротись за власне щастя на власній землі.
Об'єднання потужностей ЗСУ, армії ІТ спеціалістів з кількома «мозковими центрами» дозволить створити потугу значно більшу ніж окремо ЗСУ і волонтери ІТ як було в 2014-2020 роках. Звісно до структур приєднається адекватна частина особового складу СБУ, МВС. Всі хочуть бути в таборі переможців. Синергія сили і розуму помножена на спроможності спецслужб здатна принести більше користі країні.