З Росії дивляться українські youtube канали. Просто якість і тематика не дотягують до російських. 
Потрібно поставити кілька запитань: 
Які Топ10 тем можуть зацікавити українців в Росії?
Хто може зацікавити аудиторію?
Де знайти фінансування для десятків каналів?
Має бути державна або приватна ініціатива.
Це коштує 1-3 млн доларів на рік.
Дешевше витратити $1-3 млн(або навіть 25-50 млн на пропаганду, роботу з громадянами РФ ніж кілька мільярдів на озброєння, яке не впливає на десятки мільйонів.
Українці, українки досі не навчились грати в пропаганду, працювати з soft power.
В Україні нема структур, які відповідають за пропаганду в Росії, Білорусі, Казахстані, Литві, Латвії, Естонії, Молдові, Польщі, Німеччині, Румунії, Франції, Італії, Іспанії, Греції, Великій Британії та США.
Хто може створювати контент, вивчати, що цікавить українців в цих країнах? Мають бути певні бюджети на пропаганду в міністерствах оборони, культури, інформації, освіти. Створені аналітичні центри для вивчення, досліджень, тощо.
Є ризики, що туди потраплять грантожери, активістська тусовка, яка «пилятиме бабло», а не займатиметься роботою. Тому так важливо створити приватні think tanks. Є «інститут майбутнього», вони дешо роблять. Це максимум, на що спромоглись за 8 років. Таких інститутів потрібно 3-5. Аналітики, дослідники мають працювати над цими проблемами хоча б 40-80 годин на місяць з відповідною оплатою.
Їх розробки та напрацювання мають використовувати зацікавлені структури.
Чи вивчаємо ми належним чином життя, процеси в Росії? Навряд. Або на такому малому рівні, що не розуміємо що відбувається, чому і як.

Україна бажає відновити вплив на країни ЄС та колишнього СРСР?

Що українці мають для цього робити?

Які інтереси маємо в Польщі, Німеччині, Франції, Італії, Росії, Іспанії?

«Угода про асоціацію з ЄС» який результат цієї угоди та вплив на економіку за вісім років? Що змінити в угоді, щоб вона була ефективнішою, відповідала інтересам України?

Канали англійською, російською, німецькою, польською, французькою, іспанською, арабською, турецькою та італійською мовами де?

Як і на що ми хочемо впливати? Яким чином, за допомогою яких інструментів? Як може допомогти МЗС? На якому рівні співпраця та комунікація з діаспорами? 

Банально. Є програми обміну студентами в 1 млн на рік? Які ресурси для цього варто задіяти? Почати можна з 10 або ста тисяч студентів.