Ходять чутки(скоріше вже реальність), що AI зможе замінити програмістів. Це відчутно по ринку праці, масовим скороченням у MANGA та у TOP компаніях, маркет мейкерах. Які професії в ІТ крім DBA, Dev, DevOps, HR, CEO, PM, Sales QA, UA/UX відчули загрозу з боку штучного інтелекту?

Вже всі забули, як роботи у 1980-2010 роках витіснили людей з найприбутковіших галузей, таких як автомобілебудування? В чому причина кризи 1990? Масові скорочення працівників людей і заміна роботами в тих галузях, в які були спрямовані найбільші інвестиції 1960-1980-х!

Крах автоконцернів, M&A у 1985-2000. Де колись легендарні марки Rover, Chevrolet, Pontiac Saturn  Hummer

Нам більш близькі приклади ЛАЗ, ЛуАЗ, ЗАЗ. Лише ЗАЗ найдовше протримався з своєю «відкрутковою зборкою» до 2008-2010, через небажання або неможливість роботизації.

В 2005-2008 криза залишила без роботи фінансистів, банківських працівників.

Тепер дійшла черга до ІТ галузі, в яку інвестовані мільярди доларів у 2003-2023. 

На черзі військові, яких замінять роботами, БПЛА, дронами. 

Наскільки масово у війнах 2011-2023 використовуються роботизовані системи та системи з штучним інтелектом? Якщо в 2023 це сотні випадків, то за 1-3 роки це вже будуть десятки систем, сотні тисяч випадків використання. Пілот, який запускає ракету повітря-повітря, повітря-земля практично не бере участі у бою, його завдання підняти і посадити літак, натиснути кнопку. Решту пошук і супроводження цілі, наведення і корегування ракети виконують програми та алгоритми.

Балістичні ракети, ракети для ураження кораблів, літаків теж мають автоматизовані та автоматичні системи пошуку, супроводу цілей та самонаведення.

А далі ця кіберармія може знищити все людство...