Британський звіт «Попередні уроки російських неконвенційних операцій в ході Російсько-Української війни» дуже цікавий. Зокрема, він дає відповідь на загадку подій 10-го лютого 2022.

Нагадаю, перед війною європейські партнери умовляли Україну піти на поступки, якось порозумітись з Путіним по Мінських Угодах.

26 січня — перемовини про Мінських були відновлені, делегації зустрічались в Парижі.

8 лютого — Макрон прилітає в Москву, приймає вимоги Путіна. На прес-конференції Путін цинічно знущається з майбутнього приниження України, описуючи майбутню угоду як згвалтування. «Нравится, не нравится, терпи, моя красавица».

9 лютого — Макрон прилітає в Київ, пресує Зеленського. Розказує що альтернативи Мінським угодам нема, а Україна за свою сумирність отримає конхвету: 1 млрд. євро інвестицій в залізницю. Зеленського на прес-конференції питають: а як він оцінює «жарти» Путіна? Зеленський переходить на російську мову і мичить «Украина терпелива, это мудрость, потому что это важно не только для Украины, а для всей Европы, от нашего терпения зависит эскалация с другой стороны, мы не отвечаем на провокации, в терпении мудрость»

[ну от і все. який сумний і безславний кінець]

10 лютого — українська делегація починає переговори по Мінським угодам в Берліні. Довгі. 

Ітог — українські дипломати російську делегацію шлють нахєр, відмовляючить підписувати з ними будь-що! Взагалі. Навіть спільну заяву про те як пройшов день.

Що це було?? Зненацька у кукловодів Зеленського і у європейських партнерів прорізалась любов до України і готовність за неї боротись? Гм.

Загадка.

Так от, відгадка: бо прийшли розвід.дані і розуміння що ВІЙНА ВСЕ ОДНО БУДЕ. Що поступки Путіну не зупинять план анексії, не для того війська збирались. Путін все одно не повірить черговим українським обіцянкам.

Що гра з «мінськими» потрібна не для того щоб Україна їх перепідписала — на думку Путіна це все одно без толку — а для того щоб принизливими поступками спровокувати українські масові протести, заворушення, демонстрації! В протестах мали приймати участь тітушки і провокатори. Мали відбутись бійки з поліцією. Були б прапори і кадри з нацистською символікою. Протести мали дати картинку «праворадикального перевороту», сплутати українську владу як в 2014, і дати виправдати вторгненню! Також мали йти акції «за», вже з відверто російськими прапорами.

І тому, щоб ламати сценарій, підписувати будь-які папірці з росіянами українці відмовились. Паралельно поліція пакувала тітушководів.

В результаті Путін почав війну без жодних виправдань і видимих причин, що сильно допомогло попервах українським дипломатам. В ситуації «у вас там хаос і громадський конфлікт» їм було б значно важче.