На бухгалтерських форумах бухгалтери сміються зі своїх колег, що вимагають від контрагентів непередбачені законом документи.
Мабуть, ці бухгалтери ще не бачили в акті своєї перевірки, що вони «вчинили безтоварну господарську операцію».
Разом із тим, практика «безтоварок» живе і міцніє. А Верховний Суд каже? надто безтурботним платникам податків таке: «Також платник податків при виборі контрагента та укладенні з ним договорів має керуватись і належною обачністю, оскільки від цього залежить подальше фактичне виконання таких договорів, отримання прибутку та права на отримання певних преференцій, зокрема формування податкового кредиту з ПДВ та його подальше бюджетне відшкодування. Крім того, прояв такої обачності й обережності при виборі постачальника послуг та вчинення будь — яких дій на предмет перевірки податкової „доброчесності“ контрагента, зокрема за доступними електронними базами даних на сайті контролюючого органу (база платників ПДВ, база анульованих свідоцтв платників ПДВ, база недобросовісних платників ПДВ, база місць масової реєстрації платників податків, отримання завірених копій статутних та реєстраційних документів, копій паспорта особи, яка підписуватиме договір, довідку про кількість співробітників контрагента, тощо), перевірки загальнодоступної інформації щодо наявності кримінальних проваджень за участю контрагента, в подальшому свідчитимуть на користь висновку, що платником податків вжито належні та достатні дії щодо його обізнаності на предмет податкової „надійності“ такого контрагента та вказуватимуть на правомірність формування податкового обліку за господарськими операціями з таким контрагентом.» http://reyestr.court.gov.ua/Review/74941970
Щоправда, в даній справі по контрагенту був вирок. Але в єдиному реєстрі судових справ можна знайти Постанови Верховного Суду подібного змісту і в справах, де вирок відсутній.
Тож, кожному вирішувати свою долю: перестрахуватися та налякати контрагента, чи не знущатися зі своїх контрагентів вимогами надати зайві папірці, а потім отримати штраф (і добре, якщо не кримінальну справу, в якій той самий веселий бухгалтер може стати співучасником).