Генетика?

Не секрет, що англо-американська політико-правова ідея формувалася, та активно розвивалася вже більше трьохста років поспіль. Тоді як суто англійська більше як 900 років, якщо брати до уваги період хрестових походів та декілька десятків років до них.

Верховенство права, демократія, ринкова економіка — всі ці та інші радості сучасного західного світу виплекані та виношені в лоні англійської корони. Якщо придивитися на демократію наприклад, з кухонно-побутової точки зору, то побачимо, що її невід'ємною частиною є механізм прямої демократії, що серед іншого включає право на бунт. Для прикладу згадаємо «Бостонське чаювання», яке було початком американської революції.

Простіше кажучи вміння, іноді, в певних моментах дати державі по шапці, коли вона пхає свій державний «інструмент» не туди, і не в тому кубічному об'ємі який дозволяє вмістити народний «інструменто-прийомник».

Не дивлячись на те, що звичка іноді бунтувати була сформована в старій Англії, вона успішно передалась нащадкам у спадщину разом з common law в нагрузку.

Останнім часом в США можна було спостерігати унікальну ситуацію: протест двох відносно різних політичних направлень англо-американської політико-правової ідеї. Протест кольорових БЛМ активістів та протест redneck трампістів.

Протест перших, на їхню думку, заключається в масових погромах приватної та муніципальної власності з цілями не надто високими, хоча ідея протесту була безспірно політична: захист чорних, притиснутих людей від проклятого дядька Сема який «душить» їх за різного роду злочини. Не «білих комірців» очевидно.

Тоді як реднеки Трампа пішли одразу до дядька Сема в гості.

Мені здається, що у цій ситуації контрастно виділено протест демократичний та протест ідіотичний. Та хто є носіями яких ідей.

Маски знято, панове присяжні.

Хай живе Англійська демократія!

Peace.