Росія максимально голосно декларує, що, мовляв, справа не в зазіханні на Україну, а у хвилюванні за безпеку та ризик підступів НАТО до її кордонів.
 
І їй вдається переконувати у цьому далеких до нашої внутрішньої кухні.
 
Прихвосні режиму вдало розмивають сприйняття ролі Росії, як агресора. Як наслідок, дійсно є по всьому світу і прості обивателі, і впливові політики, які вважають, що вона «захищається» такими можливо трохи химерними методами.
 
Хоча усі ми чудово розуміємо, що справа зовсім в іншому. І я от зовсім не можу збагнути...
 
Чому ми не б'ємо цю карту?! Для нас справа ж не в НАТО, а в гарантіях безпеки та суверенітету. Здалось би воно нам, якби підписанти Будапештського меморандуму реально гарантували захист недоторканності нашої землі?!
 
Хтось мені може пояснити... чому на вимогу Росії, щоб були надані гарантії не вступу України у НАТО, наша влада не сформувала на це голосну акцентовану зустрічну вимогу, яка б повністю дала зрозуміти роль Росії серед «сумнівающіхся». Яку потрібно з дня на день повторювати по всьому світу.
 
Мовляв, без проблем, не вступимо в НАТО, але Україна теж має отримати гарантії щодо відновлення і захисту свого суверенітету.
В першу чергу, повернення Криму, вивід гібридних військ Росії, гарантії не втручання в проведенні антитерористичної операції для відновлення порядку. Та перепідписання Будапештського меморандуму всіма учасниками на юридично обґрунтованих, а не декларативних умовах.
 
Чудова нагода, щоб на весь світ зафіксувати, що прагнемо туди для захисту суверенітету, який же Росія порушила. Що США і Великобританія не роблять так багато для України, а навпаки не допрацьовують. Не виконавши свого часу й не бажаючи зараз виконувати роль захисників суверенітету, які вони взяли на себе, переконуючи Україну відмовитись від ядерного арсеналу.
Що НАТО «не рухалось би на схід», якби Росія не порушила б гарантії надані Україні.
 
І найголовніше — це б розчинило цю казочку, яку так нав'язливо повторює злочинний клан Путіна.
Це був би акцент на тому, що справа не в небезпеці НАТО (усе це байки), а в тому, що режим, який взяв в заручники Росію, не хоче бачити незалежну, демократичну та економічно успішну Україну, бо це загроза його існуванню.
 
Відсутність такої зустрічної логічної вимоги для мене є одним з суттєвих факторів, який наштовхує на думку, що нас за ручку підводять до якось не надто вигідного для нас сценарію.