Українська сторона каже, шо росіяни вдарили сьогодні, 26 червня, по Києву з акваторії Каспійського моря.
Це другий подібний прильот за останній місяць. Якщо вірити заявам офіційних джерел ЗСУ, то траекторія руху ракет в обох випадках приблизно однакова — із зальотом над Південноукраїнською АЕС. І обидва рази критично низько.
Перший прильот був 5 червня. По пустому ДВРЗ.
Очевидно, шо удари і 5 червня, і 26 червня ретельно прораховані і є політично демонстраційними. Не важно куди саме воно прилетіло у Києві, головне — шмальнуть по столиці і максимально загрозливо. І коли на шляху ракети ще й ядерний об'єкт — бінго!
Акваторія Каспійського моря взагалі-то не є одноосібною власністю росіян.
У 2018-му році після 20+ років обговорень росія, Казахстан, Туркменістан, Іран та Азейрбайджан підписали Конвецію про правовий статус Каспійського моря.
За цим документом усі учасники конвенції володіють ресурсами акваторії та відповідають за безпеку в регіоні.
Казахстан ділить з росіянами Каспію навпіл на півночі. Ця ділянка доволі обширна. Якщо росіянам для здійснення удару треба було зміщатися на південь, то там вони залишаються ще досить глибоко у своїх водах і поруч з Казахстаном. Якщо зміщались глибше на південь(300+ км), то це вже наближення до ділянки Азербайджану.
Йой! і хочется спитать — шо там в Каспії кожен може шмалять куди хоче?
Сумнівно, щоб росіяни наближались до кордонів з Азербайджаном, а от Казахстан — що заважає, якщо ще у січні країну зачищали російські військові.
Казахстан — сіра гавань росіян.
Акваторія Каспійського моря по суті стала другим міжнародним військовим плацдармом для російської агресії
після білорусі