В останні дня листопада Україна згадує і оплакує мільйони жертв Голодоморів минулого сторіччя. Їх було три: 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років і всі – рукотворні, якщо можна так сказати щодо свідомого доведення української нації (нації трударів та хліборобів) до вимирання від нестачі продуктів харчування. Немислиме: на родючій землі, на цих чорноземах помирали люди, виснажені голодом і занесені на «чорні дошки» комуністами ВКП(б).  

25 листопада в Україні вшановують День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933, бо цей штучно організований сталінським режимом голод в Україні, який є злочином геноциду українського народу і був ні чим іншим, а масштабним вбивством.  Ми пам'ятаємо про цей найстрашніший голод з розповідей очевидців, історичних розсекречених вже після Незалежності архівів, а остаточну кількість жертв не пораховано і досі. В пам'ять про загублені душі у вікнах по селах і містах на підвіконнях у цей день з'являються вогні поминальних свічок.  

Сучасні злочини Росії щодо українців стали поштовхом для переосмислення світом явища голодомору. Протягом двох років широкомасштабного вторгнення в Україну російської армії та ведення запеклих боїв по захисту незалежності і суверенітету, територіальної цілісності 17 держав, а також Європарламент і Парламентська Асамблея Ради Європи засудили та визнали Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу і ухвалили рішення про вшанування пам'яті його жертв. Україна вдячна цим країнам за встановлення історичної правди та поваги до пам'яті жертв сталінської «продразверстки».

Росія і сьогодні намагається використовувати голод як зброю, грабуючи та знищуючи українські врожаї, блокуючи зерновий експорт України, від якого залежить продовольча безпека десятків мільйонів людей у світі, особливо у найбідніших країнах Африки та Близького Сходу. Завдяки участі України у Всесвітній продовольчій програмі ООН у 2022 році  ми забезпечили її власними вирощеними 33 млн. тон зернових, щоб унеможливити повторення голоду у іншому століття і у інших країнах світу.

 Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд прямо порівняла Путіна зі Сталіним, який організував Голодомор у 1932-1933 рр., а міжнародна юридична компанія Global Rights Compliance збирає докази для Міжнародного кримінального суду про спроби Росії влаштувати голод у ХХІ ст. Російська пропаганда цинічно спекулює пам'яттю українців про Голодомор: влаштувала чергову кампанію дезінформації, розсилаючи від імені начебто «Міністерства аграрної політики України» заклики готувати страви з колорадських жуків та м'яса собак. А на окупованих територіях російські тимчасові «управлінці» нищать стели та пам'ятні знаки і скульптури, що встановлені як реквієм по заморених голодом. Тим самим заперечуючи злочин часів радянського періоду.

Україна попри складні обставини, продовжує відповідально дбати про продовольчу безпеку світу. Положення про продовольчу безпеку включено до «формули миру» президента України.

Вже сьогодні, 25 листопада,  у Києві відбудеться ІІ міжнародний саміт з продовольчої безпеки «Зерно з України», де буде обговорено ряд питань і планів щодо подальшого розширення можливостей для українських аграріїв забезпечення продуктами харчування за відповідними програмами Організації об'єднаннях націй.

Фото взято з телеграм каналу Новини Бериславського району