Офіційно зенітно-ракетний комплекс Starstreak прийнятий на озброєння армії Великобританії 1 вересня 1997 року, модифікована багатозарядна пускова установка — в 2000р. З 1998 року комплекс у варіанті SP поставляється експорту. У 2003 році фірма "Thales Air Defence Ltd" виграла тендер на постачання ЗРК "Starstreak" для збройних сил ПАР на загальну суму понад 20.6 млн. євро. Контракт здійснюється у рамках південноафриканської програми модернізації військ протиповітряної оборони наземного базування.
Головним розробником комплексу "Starstreak" є фірма "Thales Air Defence Ltd" (колишня "Shorts Missile Systems"). Крім неї у розробці та виробництві комплексу беруть участь: "GKN Defence" (броньоване шасі "Stormer"), "Avimo" (прицільно-оптична система), "Racal Instruments" (контрольно-повіркова апаратура), "Hunting Engineering" (пускова установка) , "BAe RO" (ракетний двигун та підривник), "BAe Systems" (блок гіроскопів та шина даних), "Marconi Avionics". У липні 2001 року підписано контракт на розробку системи розпізнавання «свій-чужий» із французькою фірмою "Thales Communications".
Комплекс "Starstreak" розроблений у трьох варіантах: переносного ЗРК (SL), що носиться на основі легкої багатозарядної пускової установки (LML) і самохідного на броньованому шасі "Stormer" (SP). Останній варіант призначений для забезпечення ППО бронетанкових частин.
Відомий також варіант розміщення комплексу "Starstreak" зі зменшеним (до чотирьох) числом пускових контейнерів (див. відео ) на шасі автомобіля підвищеної прохідності.
Всі варіанти комплексу використовують єдину ракету Starstreak HVM (High Velocity Missile), яка знаходиться в уніфікованому транспортно-пусковому контейнері. Ракета оснащується двоступінчастим твердопаливним двигуном. Відмінною особливістю ракети є оригінальна бойова частина, яка являє собою три стрілоподібні списита систему їх розведення. Кожен спис (довжина списа — 0.45м, діаметр — 0.02м) має свій контур управління та наведення по лазерному променю, термобатарею, бронебійний сердечник та заряд вибухової речовини. Після розведення списи вишиковуються в трикутний бойовий порядок навколо лазерного променя. За рахунок високої швидкості польоту спис пробиває корпус мети, а потім вибухає всередині її з нанесенням максимальної шкоди. На всій дальності польоту списи мають достатню маневреність для знищення цілей, що летять з навантаженням до 9g. Гарантійний термін боєздатності ракети – 10 років.
Самохідний варіант комплексу SP ( варіанти розміщення на шасі "Stormer", М113, "Piranha") має 8 пускових контейнерів, розташованих двома пакетами по чотири, і оснащується інфрачервоною пасивною системою виявлення та супроводу цілей ADAD ("Air Defence Alerting Device") фірми " Thales Optronics" (колишня "Pilkington Optronics"). Дальність виявлення мети типу "літак" становить близько 18 км, типу "вертольота" — 8 км. Час від часу виявлення мети до пуску ракет менше 5с. Боєкомплект, що возиться, — 12 ракет. Машина забезпечена системами супутникового зв'язку та супутникової навігації.
//Вся інформація з відкритих джерел//