Праща Давида (єврейське позначення «Чарівна паличка») — ізраїльська система протиповітряної та протиракетної оборони, призначена для ураження балістичних ракет малої дальності, ракет великого калібру та крилатих ракет.Розроблена спільно зі Сполученими Штатами, праща Девіда займає середній рівень в архітектурі протиракетної оборони, між системами точкового захисту «Залізний купол»«Стріла» вищого рівня.
Розробка David"s Sling
Ізраїль почав розробку David"s Sling у 2006 році, а в серпні 2008 року підписав угоду зі Сполученими Штатами про спільну розробку системи. З 2006 по 2020 фінансовий рік Сполучені Штати надали 1,99 мільярда доларів допомоги на підтримку розробки та закупівлі David"s Sling. У жовтні 2009 року головний підрядник David"s Sling, Rafael Advanced Defence Systems, передав понад 100 мільйонів доларів американському підряднику Raytheon Missiles and Defense на розробку перехоплювача Stunner та його вертикальної пускової установки. Рафаель вперше публічно продемонстрував систему на Паризькому авіасалоні в 2013 році. 50 відсотків компонентів David"s Sling виготовляються в Сполучених Штатах.
У 2012 році Ізраїльська організація протиракетної оборони (IMDO) і Агентство протиракетної оборони США (MDA) почали дослідницькі випробування DSWS. 20 листопада 2012 року було проведено перше успішне льотне випробування системи на півдні Ізраїлю. Друге випробування, також успішне, відбулося 20 листопада 2013 року. Система пройшла третє льотне випробування у квітні 2015 року та четверте випробування у грудні 2015 року; обидва були успішними, перехопивши "кілька репрезентативних цілей загрози… в реалістичних зіткненнях у реальному часі".
СКЛАД СИСТЕМИ
Система озброєння David"s Sling Weapon System (DSWS) включає в себе блок вертикальної ракетної стрільби, радар управління вогнем ELM-2084, станцію управління/оператора бою та перехоплювач Stunner. Середня ланка протиракетної оборони Ізраїлю DSWS призначена для перехоплення балістичних і крилатих ракет на дальності від 40 до 300 км.
Stunner-перехоплювач
Перехоплювач для DSWS, Stunner, — це двоступенева ракета довжиною 4,6 м, здатна перехоплювати цілі на висоті до 15 км і на дальності від 40 до 300 км. Він використовує триімпульсний твердопаливний двигун для досягнення швидкості до 7,5 Маха; його перші два імпульси прискорюють ракету по її початковій траєкторії, тоді як третій активується, щоб маневрувати перехоплювачем і збільшити швидкість перед перехопленням.
На відміну від перехоплювача Tamir від Iron Dome, Stunner не має боєголовки, тому вражає цілі, завдаючи їм прямих ударів. Асиметрична носова частина ракети у формі "дельфіна" оснащена двома датчиками для наведення терміналу: комбінованим електрооптичним/інфрачервоним (EO/IR) датчиком і радіолокаційним самонаведенням для роботи в будь-яких погодних умовах. Для наведення на середньому проміжку ракета отримує корегування від наземного радара системи через бортовий канал передачі даних. Виробництво кожної ракети Stunner коштує приблизно 1 мільйон $$$.
Пускова установка та РЛС
Пускова установка DSWS — це встановлена на причепі система вертикального запуску ракети Stunner. Кожна пускова може вміщувати до 12 ракет; усі пускові та частини перехоплювача Stunner — виробляються в Сполучених Штатах.
Багатоцільовий радар системи, ELM-2084 , є активною електронно-фазованою решіткою (AESA), що працює в частоті S-діапазону. ELM-2084 може працювати як радар повітряного спостереження або керування вогнем. У режимі спостереження він може відстежувати до 1100 цілей на відстані 474 км і може електронним способом сканувати за азимутом 120 градусів і кутом місця 50 градусів. Щоб забезпечити 360-градусне спостереження, ELM-2084 може обертати свою антену зі швидкістю 30 обертів на хвилину. У режимі керування вогнем він може супроводжувати до 200 цілей на хвилину на відстані до 100 км. Цей режим використовується для керування перехоплювачами Stunner, поки їхні бортові ГСН (головки самонаведеня) не зможуть виявити ціль.
23 липня 2018 року Ізраїль вперше застосував систему в бойових умовах, вразивши дві сирійські балістичні ракети малої дальності OTR-21 Tochka (SS-21) двома перехоплювачами.
18 березня 2019 року IMDO та MDA провели шосте випробування DSWS, успішно перехопивши невизначену ціль.