В обласному управлінні патрульної поліції не вгледіли очевидного дисциплінарного порушення патрульної попри те, що Правила носіння одностроїв прямо забороняють демонстрацію поліцейськими татуювань на відкритій ділянці тіла.
 
Про це йдеться у відповіді на запит дніпровського активіста Олексія Мазура за підписом начальника обласного управління патрульної поліції підполковника Андрія Калюжного.
 
При цьому у тексті листа наводиться п. 2 розділу ІІ Правил носіння однострою поліцейських, згідно з яким «носіння предметів однострою вимагає від поліцейського не відкривати (демонструвати) частини тіла з татуюванням».
 
Далі підполковник Калюжний посилається на  пункт 4 розділу І Правил, яким визначено, що поліцейські забезпечуються одностроєм згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ від 4 червня 2020 року № 434.    
 
Потім начальник обласної патрульної поліції  згадує абзац 9 пункту 3 розділу ІІ Правил, згідно з яким поліцейським забороняється одночасне носіння однострою разом з іншими елементами цивільного одягу.
 
На цій підставі підполковник Калюжний робить висновок, що:
 
«З урахуванням відсутності додаткових предметів однострою та пряму заборону на використання поліцейськими цивільного одягу, що могли використовуватися з метою приховування наявних на тілі татуювань /…/ дії сержанта Анастасії Жили не можуть бути розцінені як умисне відкривання (демонстрування) частини тіла з татуюванням, а отже не встановлюють наявність повного складу дисциплінарного проступку».
 
Автора запиту така відповідь не задовольнила: 
 
«Відписка вражає цинічним абсурдом та правовим нігілізмом. Ви лише вдумайтеся: підполковник Калюжний визнає існування Правил, якими поліцейським забороняється мати тату на відкритих ділянках тіла, але оскільки, мовить він, однострої такі, які є, а використання предметів цивільного одягу заборонено, то Анастасії Жилі не було чим приховати тату, а значить… вона нічого не порушувала. Але ж неможливість прикрити тату не скасовує його наявності на відкритій ділянці тіла, що є порушенням!
Відтак маємо, що підполковник Калюжний не визнав очевидного порушення і в обґрунтування навів абсолютно маячливі, алогічні аргументи. Ситуація засвідчує, що українська поліція діє за правилами, що поліцейський завжди правий, тому що він поліцейський. А якщо раптом щось, то система його завжди й надійно прикриє. І нічого не можна вдіяти навіть з випадком кричущих порушень, які прямо регламентовані наявними Правилами. 
Так свавільно діяла совкова „мєнтовка“ і вчиняє зараз поліція в росії та інших тоталітарних країнах. Підполковник Калюжний є яскравим носієм „мєнтівських понятій“, які не мають нічого спільного з Законом і Правопорядком. Така поліція – не захист для громадян, а пряма і явна загроза для них», — вважає Олексій Мазур.
 
Раніше підполковник Калюжний не схотів визнати очевидну наявність себе на зробленому кореспондентом «Радіо Свобода» фото у дворі Кіровського райсуду 31 серпня 2023 року в числі інших патрульних, що прийшли підтримати свого колегу Єгора Звонкова на засідання з обрання йому запобіжного заходу.
Пославшись на низку законодавчих норм, зокрема Конституцію України, Конвенцію ради Європи про доступ до офіційної документації, а також рішення Пленуму Вищого адмінсуду, начальник патрульної поліції Дніпра написав, що відповідь на те, чи є він на фото, чи ні… «не видається можливою».
 
Також за темою:
На патрульну Анастасію Жилу поскаржилися за її сумнівне тату