Наснився мені декілька днів тому сон. Ніби я з дружиною дома, у нас в гостях батьки. Час вечірній, всі вже перевдягнені до сну. Аж раптом чується вибух, я виглядаю у вікно і бачу як провалюється земля. Думка за те, що це бомбардування. Я відео-уроків передивився багато на цю тему. Правила поведінки, де шукати прихисток - знаю. Але ми на хвилиночку на 18 поверсі живемо, тож драти з будівлі треба чим дужче, бо поховає. І от я всім кричу, щоб швидко бігли до сходів, але сім'я літає по квартирі, збираючи якісь речі, бо всі в піжамах, а на вулиці зима. Я і сам розумію, що вибігти ми вибіжімо, а як хоча б дні два на вулиці пересидіти - загадка. То ж як тільки я когось одного до дверей виштовхую, інший за чимось побіг. Гуркіт наближається ближче... клац!

Я прокинувся. Трохи полежав, дивлячись в стелю і далі заснув, але з думкою, що треба зібрати тривожного наплічника.

Результат ви можете побачити на фото. В мене був доволі обмежений бюджет і збирав я туди речі не поспіхом, але вважаю, що за свої гроші, це доволі корисний комплект. Тож розкажу вам, що туди входить, і що скільки приблизно коштує.Почнемо власне з самого реч.мішка. Я замовив його разом з саперною лопаткою та флягою на сайті promt.ua. Все разом мені обійшлося гривень в 150(!). По якості - самі стандартні армійські речі. Мало комфортні, але надійні. Пахли складом. По ходу якомусь генералу не вистачало на баньку і він загнав, що було в ВЧ баригам.

Далі в супермаркеті Novus була куплена сокирка за 85 гривень(не знаю чого так дешево). Зручна, з прорезиненою ручкою та нормальним лезом. Коли я складав рюкзак, то думав, що краще покласти її чи саперку. Зупинився на сокирі, бо якщо лопатка не наточена, рубати нею дрова чи мародерів - незручно. А копати і сокирою можна. Взагалі, я радив би придбати мачете. Універсальний інструмент на всі випадки життя.

Ножів в рюкзаку декілька. Один туристичний всередині, в якому ложка, виделка, різні шила та відкривашки. Другий я нашив зовні. Це такий дебелий мультитул-метелик з пилками, викрутками та гайковими ключами. Він мені обійшовся в 100 грн. Зроблений з паршивенького, доволі м'якого, металу. Але в цьому є практичний зиск. Спочатку там був більш дорогий ніж з 440 сталлю. Але коли він тупився, заточити його у лісі, навіть бруском, було просто пеклом. Цим же попрацював, об камінчика трошки почухав і горя не знаєш. Звісно круто коли є якийсь крутий тесак, з класної сталюки, що тримає заточку. Але ж повторюсь, що бюджет в мене був обмежений.

Фляга пуста, висить тільки на перспективу. З іншої сторони ви можете бачити підсумок. То аптечка. Туди ж я вклав пам'ятку про надання медичної допомоги, та інструкцію по полюванню та риболовлі в екстремальних умовах. На жовтому темляку, що стирчить з кишені, знаходиться компас.

До речі про темляки. Ви мабуть помітили, що я обплів все що зміг. Це такий спосіб мати запас мотузки, що завжди стане у нагоді. В тому ремені, що тримає ніж, наприклад, 3-4 метри. Це звичайна, капронова мотузка для білизни. Але я також ношу паракордовий браслет. Він складається з дуже міцних синтетичних волокон і тримає понад 100 кг. Якщо його розпустити на нитки, то можна, наприклад, рибачити.

Тепер розглянемо, що ж я поклав в середину.

З їжі, по розрахунку на два дні для двох людей не шикуючи - дві рибні консерви, 6 пачок мівіни, пів кіло печива, чай. Ще хочу насушити і докласти сухарів.

З речей - дві пари теплих носків, два старих, теплих реглани з капюшоном. Знадобляться як і утеплитись, так і на перев'язочний матеріал.

Ну а далі такий список:

- Мотузка капронова, 5 м.

- Ліхтарик на голову.

- Сірники, запальничка газова, запальничка zippo з бензином, дві пачки сухого спирту, свічки.

- Голки і нитки.

- Мило господарське, туалетне, зубна паста, зубні щітки, зубна нитка.

- Гребінець-щітка.

- 5 сигар.

- Залізна кружка.

- Олівець, ручка, папір.

Вага всього рюкзака якихось нещасних 5 кілограмів.

Власне, все. Скажу ще тільки, що маю телефон, який не боїться ні води, ні пилу і тримає місяць акумулятор. Від нього також можна заряджати інші прилади. Якщо б його не було, я поклав би до наплічника ще якісь елементи живлення.

Маю надію, що стаття вам була цікавою та корисною.

Бережіть себе та своїх рідних.

stas.prudkiy
Стас Прудкий

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації