Колишній Посол України у ФРН Андрій Мельник в інтерв'ю Наталії Мосейчук стверджує, що якби Німеччина більше допомагала Україні, запроваджувала більше санкцій проти рф та постачала б хочаб оборонну зброю, то війні можна було б запобігти.

Я дуже поважаю Андрія Мельника як високоефективного нашого дипломата, який і започаткував новий стиль української дипломатії. Без зайвих реверансів та можливості подвійних трактувань. Однак, у тезі, що війну можна було б запобігти, я з паном Послом категорично не згоден.

Війну можна було відтермінувати але точно не запобігти.

рашисти готувались до війни проти України щонайменше із 2005 року, коли організаційна зброя рф показала свою недолугість.

Коли Україна відстояла незалежність у Помаранчевій Революції — у кремлі ухвалили рішення готувати ґрунт до війни проти України.

Паралельно рашисти не відкидали й інструменти організаційної війни: накачування проросійських рухів, приведення до влади Януковича, нашпиговування українського уряду посадовцями із російським громадянством.

Коли Україна вчергове відстояла незалежність у Революції Гідності, путін спустив гачок війни. На його щастя, президентом в нас став бізнесмен Петро Порошенко, з яким вдалось домовитись не реагувати правильним чином на окупацію Криму, заморозити конфлікт на Донбасі та підписати «мінські домовленості».

У 2019 році до влади прийшов Володимир Зеленський, який відмовився йти у фарватері договорняків Петра Олексійовича та, одразу після грудневого саміту «Мінської четвірки», росія почала відлік до неприкритого повномасштабного вторгнення.

Тож я не погоджуюсь, що війні можна було запобігти. її можна було лише відтермінувати.