Прем'єр Польщі Матеуш Моравецький закликає викорінити ідеологію путіна шляхом депутінізації. На його думку, це єдиний шлях вберегти світ та росію. 

Також Моравецький зауважує, що путін небезпечніший, ніж Гітлер і Сталін.

Та я гадаю, що світ має консолідовано вибудовувати політику тиску на нинішнє російське керівництво. І питання тут не лише у путіні, а загалом у ідеології рашизму, яка стала домінуючою у росії.  О у неможна обмежуватись депутінізацією, а необхідно викорінити саму ідеологію рашизму, як свого часу зробили із нацизмом. 

Під час найбільшої трагедії ХХ сторічча мова ж не йшла винятково про дегітлерізацію Німеччини чи демусолінізацію Італії. Світ об'єднався, щоб навічно викорінити нацизм та фашизм, як античні твої ідеології. Той самий шлях світу доводиться пройти повторно. 

Комітет гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради зробив важливий крок для консолідації світу у боротьбі проти рашизму. Комітет звернувся до Oxford English Dictionary, The Cambridge Advanced Learner"s Dictionary, українських та закордонних медійників, журналістських спілок і мовознавчих інститутів, щоб слово "рашизм" увійшло до словників та офіційного вжитку. 

Заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук пояснює, що "рашизм" – це не лише про агресію рф проти України, а й про воєнні злочини агресора у Грузії, Чечні та Сирії. Це ідеологія, яка виправдовує будь-яке свавілля заради хибно трактованих інтересів російського суспільства.

Я наголошую, що зло має назву — "рашизм" і ми маємо використовувати одні і ті самі терміни, щоб описувати це зло.