Збитки інфраструктури сягнули понад 90 млрд доларів через російську агресію та зростають щодня. І це тільки задокументовані збитки, повідомляє міністерство інфраструктури України. 

Найбільше постраждали залізниця, дороги та мости. 

Александр Кубраков повідомляє, що з початку повномасштабної війни Україна втратила 6,3 тис. км головних залізничних колій, пошкоджено 23 573 км автодоріг, 289 автомобільних та 41 залізничний міст.

За словами Прем"єр-міністра Дениса Шмигаля, сукупні збитки України вже перевищили 600 млрд долларів. Та скільки нам необхідно буде грошей, щоб відбудувати зруйновану Україну, рахувати поки складно. Кожного дня ця сума зростає. 

Міністр закордонних справ України Dmytro Kuleba відзначає, що лідери країн великої сімки підтримують ідею передати Україні заарештовані російські активи та наші партнери розробляють правові механізми, що зробити це якнайшвидше.  

"Про деталі не можу говорити, скажу єдине, що дуже добре заходить ідея про те, що потрібно російські активи не просто заарештовувати, а й передавати Україні на відбудову нашої держави, йдеться... про сотні мільярдів євро" — повідомляє Кулеба.  

На тлі збільшення обсягів постачання озброєння нашій країні,  світ демонструє ще більшу впевненість, що Україна переможе у війні. А це означатиме додатковий механізм репарацій для відновлення України. Та навіть у цьому випадку Україна схильна перестрахуватися, оскільки на суму репарацій має погодитись росія, як сторона, що програла війну. 

Якщо росія відмовиться сплачувати репарації Україні, то спікер Верховної Ради знову говорить про конфіскацію російського майна. 

"У нас же є майно Російської Федерації. Якщо буде ухвалено спільне рішення, рішення Міжнародного кримінального суду, то нам і не треба буде згоди. Майно просто буде заарештовано, реалізовано і з нього буде покрито всі збитки України" — говорить Ruslan Stefanchuk в інтерв'ю Ukrinform 

Тож так чи інакше, основний трек компенсації збитків Україні скоріш за все буде йти коридорами міжнародних судів. Ми вже неодноразово переконувались, що навіть загнавши росію у глухий кут, навряд чи вдасться розраховувати на справедливе каяття росіян.