Дійсно, складається враження, що ботоферма, яку сьогодні викрила Служба безпеки України належить Європейській Солідарності, хоча формального стосунку може не мати. Так само як Анатолій Шарій формально не має стосунку до забороненої колаборантської Партії Шарія.
Та ми ж не про формальні, а про фактичні зв'язки. Мільйонна ботоферма, тим паче автоматизована, потребує сотень тисяч доларів на створення, підтримку та амортизацію.
 
Дозволити собі системно витрачати шалені гроші на соцмережі можуть лише окремі політсили, серед яких Європейська Солідарність, умовна ОПЗЖ та умовна партія влади. Свого часу я вивчав це питання, тож знаю, про що кажу. Ми навіть створювали у дослідницьких цілях невеличку ботоферму на 1000 акаунтів, яку пізніше ліквідували.
 
Ідемо від супротивного. Якби це була ботоферма влади, то вона навряд чи б хейтила фотографії Олени Зеленської та намагалась посварити між собою Президента й Головнокомандуючого ЗСУ. Окей, партію влади відкидаємо.
 
Припустимо, що ботоферма належить умовній ОПЗЖ, або комусь із групи колаборантів. Це можливо, враховуючи наративи, що розповсюджувала ботоферма. Вони направлялись на дестабілізацію внутрішньополітичної ситуації та намагались посіяти зраду там, де зради немає зовсім. Та ми ж знаємо, що СБУ прискіпливо дивиться за людьми, які мали стосунок до ОПЗЖ чи проросійського табору. Вони б заморозили ботоферму (що ми фактично і спостерігаємо на просторах ФБ). Тож вірогідність, що викрита сьогодні ботоферма належить умовній ОПЗЖ, хоч і є, але вона мінімальна.
 
Найімовірніше, що викрита сьогодні ботоферма таки обслуговувала Європейську Солідарність Петра Порошенка. По-перше, наративи про фейковий конфлікт Зеленського і Залужного легалізували спікери Євросолідарності. По-друге, очільник ботоферми, за версією СБУ, був близьким до оточення колишнього керівника держави. Логічно припустити, що колишнім керівником держави СБУ називає Порошенка, бо Янукович втік, Ющенко та Кучма не займаються політикою, а Кравчук вже не з нами. По-третє, очільник ботоферми сам поширював сумнівні наративи на медіамайданчиках того колишнього керівника держави. Знову ж таки, ані у Ющенка, ані у Кучми своїх медіа немає. І по-четверте, ботоферма просувала наративи, щоб посіяти недовіру до нинішнього військово-політичного керівництва держави. Це все працює не тільки на користь «колишнього» президента, але й підіграє ворогу. Тож подібну діяльність цілком слушно можна вважати колабораціонізмом. З усіма відповідними наслідками.
 
З високою часткою вірогідності можна стверджувати, що викрита сьогодні ботоферма таки належить Європейській Солідарності, хоча документально це навряд оформлено.