У конкретних цифрах — це 390 підприємств із 600 — повідомляє керівник Луганської ОВА Сергій Гайдай.
За словами очільника області, із Луганщини переїхали 25 підприємств. Регіони вони обирають по галузям. Наприклад, на Дніпропетровщину переїжджають компанії хімічної промисловості, виробництва гірничошахтного обладнання, СТО, магазини, ресторани тощо.
А от ІТ-шники з Луганщини, виробники спецприладів та ремонтники переїжджають у Західну Україну, до Львівської, Закарпатської та Тернопільської областей.
 
Черкащину, Хмельниччину та Чернівецьку область обирає логістичний бізнес, представники деревообробної промисловості та виробники паперу.
 
З кожним днем збільшується кількість підприємств. які відновили свою роботу на новому місці. Місцева влада допомагає із пошуком виробничих приміщень, підʼєднує комунікації та допомагає розмістити колектив. Адже, разом із обладнанням, бізнес перевозить і співробітників.
 
Зараз стало легше подати заявку на релокацію, завдяки ініціативам Мінекономіки та Prozorro. На їх порталі зробили просту процедуру подачі заявки, а Укрпошта та Укрзалізниця — Ukrzaliznytsia безкоштовно перевозять обладнання.
 
Загалом це призводить до тотальної зміни економічної мапи України, що призведе і до пришвидшення економічного відновлення України. Особливо, якщо врахувати відкриття кордонів для українських товарів у Європу, Великобританію та Канаду.