Тайвань вистоїть, хоча США зазнають великих втрат у разі збройної агресії Китаю.
 
Американський CSIS | Center for Strategic & International Studies змоделював 24 сценарії війни між Китаєм та США за долю Тайваню. У більшості сценаріїв Китай програє війну, хоча не в усіх. Згідно моделюванню, Китай перемагає у війні у випадку коли Тайвань здається до моменту підходу американських союзників.
 
Якщо Тайвань протримається до підходу американських військ, то перемога над Китаєм буде важкою й кровопролитною, але високовірогідною.
 
Окремо аналітики відзначають, що американці не можуть застосувати українську модель захисту для Тайваню. США доведеться одразу вступити у бій пліч-о-пліч із силами оборони Тайваню. За іншого сценарію Китай може блокувати Тайвань тижнями й навіть місяцями, залишивши острів без постачань озброєнь, засобів індивідуального захисту та навіть продуктів харчування.
 


На вівтар перемоги над Китаєм Сполученим Штатам доведеться покласти життя тисяч військових, техніки та озброєння, а відновлення після війни займе довгий час. Наслідком потенційної війни для Китаю може стати суттєва політична криза, яка похитне владу у КНР.
 
Але що це моделювання означає для нас — для України?
 
По-перше, час. Американці моделюють вірогідну воєнну кампанію на Тайвані у 2026 році. До цього часу Україна та Союзники мають подолати рашистську навалу.
 
По-друге, зброя. Щоб захистити Тайвань, американцям доведеться задіяти велику кількість ракетних систем та іншого високотехнологічного озброєння, яке нині поставляється Україні. Ленд-ліз має допомогти Сполученим Штатам наростити обсяги виробництва озброєння, щоб ефективно протистояти вірогідній агресії Китаю на Тайвань.
 
Щонайменше ці два фактори грають на нашу користь. Американці зацікавлені допомогти Україні якнайшвидше здолати російську агресію, тому постачання високотехнологічної наступальної зброї для ЗСУ — питання короткої перспективи.
 
Також не варто виносити за дужки міжнародний трибунал над путіним та рашистським режимом. Головною ціллю для рашистів і китайців, на думку американських аналітиків, є демократія. Ані Китай, ані рашистська федерація не визнають права Тайваню та України на незалежність і вважають їх своїми. Міжнародний трибунал над путіним та рашистським режимом буде повчальним процесом для авторитарних лідерів, щоб вони розуміли, до чого призведе повторення рашистстького терору.