Команда Price.ua підвищену зацікавленість користувачів порталу в окремих категоріях товарів, які необхідні для виживання та допомоги оточенню в екстреній ситуації, а саме для складання так званої «тривожної валізи». 

Завжди краще підстрахуватися. Тому валіза повинна містити все необхідне. Далі розкажемо, що саме взяти та як правильно обирати!

Вибираємо сумку

«Тривожна валіза» назва досить абстрактна. Не обов'язково брати валізу, краще вибрати об'ємний рюкзак. Якщо у вас сім'я складається з чотирьох або більше членів, варто підготувати кілька рюкзаків. Якщо всі члени сім'ї досить дорослі (наприклад, діти старше 8 років), тоді підготуйте по рюкзаку на кожного. Варто лише врахувати, що для дітей рюкзаки повинні бути меншими, щоб вони могли легко їх нести.

Експерти рекомендують вибирати для дорослого рюкзак щонайменше на 25 літрів. Краще більше. Дітям підійдуть варіанти на 10 та 15 літрів. Не варто використовувати як «тривожний» шкільний каркасний рюкзак. Він важкий сам по собі, а ще не дуже місткий. Ідеально підходять тканинні, водонепроникні варіанти. Тактичний рюкзак – поза конкуренцією.

Чек лист

Копії всіх важливих документів: паспорти, права водія, прав на власність. Варто також покласти фото ваших рідних. Сюди ж потрібно покласти копії ключів від будинку та машини. Складіть всі папери у водозахисний пакет.

Гроші та кредитні картки. В ідеалі, у вас завжди повинен бути запас готівки та запасні кредитні картки. Подбайте про доступ до рахунку в будь-який час.

Карта місцевості. Добре, якщо на ній буде вказано час та місце зустрічі, про яке ви домовитеся з близькими на випадок позаштатних ситуацій. Позначте також місце розташування найближчого бомбосховища.

Засоби зв'язку. Смартфон «сідає» швидко, тому в рюкзак варто покласти радіоприймач та запасні батареї. Якщо є можливість, можна купити простий, кнопковий телефон, добре зарядіть його і складіть в рюкзак. Краще купити новий стартовий пакет, а номер повідомте рідним. У сучасних смартфонах використовуються нано- і мікро сім-карти, а в кнопковому – звичайного розміру. Врахуйте цей момент.

Аптечка

Мабуть, найцінніше у вашому «тривожному рюкзаку» – це аптечка. При розрахунку кількості ліків, орієнтуватися треба не тільки на себе, а й на допомогу іншим.

  1. Ліки, які ви та члени вашої сім'ї використовують на постійній основі. Подбайте, щоб їхнього запасу вам вистачило як мінімум на кілька тижнів, краще – на місяць.
  2. Перев'язувальний та кровоспинний матеріал: стерильний бинт, протиопіковий бандаж, джгут, паперовий лейкопластир у бабіні (на тканинний може бути алергія).
  3. Ранозагоювальні засоби: Бепантен (мазь або крем), Пантенол, «Рятівник», Банеоцин (порошок), Левомеколь, Пантестин та ін.
  4. Антисептичні засоби: розчин хлоргексидину, спирт, спирт левоміцетиновий, антисептики, що містять спирт, розчин перекису водню.
  5. Антибіотики широкого спектра: цефтріаксон, азитроміцин, амоксицилін, бісептол.
  6. Жарознижуючі: парацетамол, ібупрофен.
  7. Антигістамінні: Лоратадин, Супрастин, Феністил (гель).
  8. Знеболювальні: Спазмалгон, Цитрамон, Кетанов, Німесил, Но-Шпа та ін.
  9. Засоби від інтоксикації: Ентеросгель, Атоксил, активоване вугілля, біле вугілля та ін.
  10. Засоби від діареї та кишкових інфекцій: Смекта, Регідрон, Ентерол, Лоперамід, Ніфуроксазид та ін.
  11. Очні краплі: Сульфацил натрію, Візин, Альбуцид, Левоміцетин та ін.
  12. Заспокійливі засоби: Гліцин, Тенотен (дитячий), валеріана, собача кропива. А також серцево-судинні препарати: Барбовал, Корвалол.
  13. Ватні палички, ватні диски або просто вата в рулоні, марлевий відріз,
  14. Термоковдра або термопокривало (на кожного члена сім'ї).
  15. Засоби особистої гігієни: прокладки, тампони, підгузки, вологі та сухі серветки, зубна паста, щітки, туалетний папір (можна вологий), гумові або латексні рукавички, одноразові маски, респіратори.

Одяг

У самому рюкзаку варто зберігати необхідний мінімум одягу:

Їжа

Експерти рекомендують мати запас їжі на 5 днів. Обов'язкова умова – їжа повинна зберігатись довго і не займати багато місця в рюкзаку.

Варіанти продуктів, які можна підготувати:

Посуд та інструменти

Мультитул та кишеньковий ніж мають бути обов'язково. Посуд вибирайте з пластику чи заліза. Пластикова легше, але в залізній можна щось приготувати. Добре, якщо у когось із членів сім'ї буде невеликий казанок. Але не перевантажуйте себе зайвими речами. Наприклад, у деяких джерелах є порада покласти в рюкзак невелику сокиру. Але вона досить важка і громіздка, може заважати під час пересування.

Важливі дрібниці:

Якщо у вас є діти, обов'язково візьміть із собою дорожні набори ігор, розмальовки або блокноти з олівцями. Не забудьте їхні улюблені іграшки. У будь-якій складній ситуації, вам можливо доведеться довго чекати на допомогу або перечекати, а діти, як відомо, не люблять сидіти на місці, тим більше тихо. Тому їх треба обов'язково чимось зайняти. Не сподівайтеся на планшети чи смартфони. Їх заряд ви швидше за все будете заощаджувати, щоб мати можливість зв'язатися з рідними або рятувальниками.