За майже 8 років, в нас вже склалася традиція. В будь-якій незрозумілій, нестабільній та неспокійній ситуації — їдь на фронт. На жаль і досі фронту потрібна допомога і завжди є нагальні потреби. Особливо, коли знову раптово приходить зима. Ну, така доля зими)) .
Це стосується і свят. Щоб не водити хороводи марнославства, та не ображати відмовами з приводу «прийдіть на тусу», теж стараємося втікти. Соціопати.
І кожного разу в поїздках до нас доноситься відлуння потужної хвилі, що підіймається в соцмережах. По різному бува. І зрада, і паніка, і ура-патріотизм. Всяко було. А багато хто вже втомилися від різноманіття версій в ФБ і просто телефонують. Ну, щоб звірити орієнтири. І ця поїздка на свята не виключення. Тому просто хочу написати що і як бачу я. Без паніки та шапкозакидання. Бо коли з'являвся зв'язок, то начитався різного. Від флешмобів, до пошуків та ревізій бомбосховищ глибоко «на материку».
 
Я не хочу обговорювати флешмоби. Бо кожен підіймає собі настрій та заспокоює себе як може. Відчуття ліктя однодумця, навіть в ФБ та ТВІ, то велика сила, яка не дає людині зірватися у прірву відчаю, коли навкруги всі нагнітають паніку, а представники влади дезорієнтують суперечливими заявами. То не пафос та понти, то боротьба зі страхом. Такі речі єднають та заспокоюють. З ними краще чим без них.
Бомбосховища теж, якщо заспокоює, то шукайте. Але я б не шукав. По перше, міста бомбить навряд чи хтось буде в центрі Европи. А по друге, якщо буде, то добігти не встигнете. Підльотний час дуже малий. Так що, не витрачайте час та нерви.
 
А ще у нас війна на сході. Ну, та яка з 14 року. І та на якій добували досвід майже пів мільйони людей.
І от там, на війні, все дуже просто. Вдарять, то вдарять. Нічого нового. А поки не вдарили, то треба захищати то що є. Та робити 200. Ні, звісно готуються до всього можливого. Але треба розуміти, що всі військові вже давно не мають ілюзій з ким ми воюємо, та чи «нападуть здичалі». Звісно нападуть. Тому періодично перевіряється готовність до різних сценаріїв.
В першу чергу звя'зок між підрозділами на випадок масованого вогневого враження. Щоб не втратити управляння підрозділами. А ще готовність техніки. І до контрнаступу і до рейдових дій. А ще напрямки по десятому колу аналізують. Де пройде важка техніка, а де ні. Бо в зиму наступати, то не так просто робити. Там де пройде, там буде гаряча зустріч. Навіть я б сказав пекельно гаряча. «Вы буря@т? Как я рад». Багатенько буде приводу для радощі.
І все це робиться спокійно та без галасу. Ну, розумієте, як кран поміняти в ванній кімнаті. Бо це робота така в людей. І вони до неї готові. Вони її роблять.
 
А ще, дивіться що ми маємо з приводу підтримки та яка залученость у нашій готовності наших союзників.
Що Байрактарів нам продали 24 штуки (набагато більше ніж планувалося) це всі вже знають.
Хамерів американці відсипали щедро. Всі бачили вчора як збройникам передавали легкоброньовані «хамві». Маю надію, що вони будуть обслуговуватися краще та працювати довше ніж ті, які повбивали в 14-15 та порозривали на донорські органи.
Два кораблі класу Айленд стали у стрій.
Американські фахівці прибувають для того, щоб оцінити стан наших сил ППО та визначити що саме в нас є, в якому стані, та в чому саме є потреба для боротьби з засобами противника. Це дуже важливо. Бо американські фахівці хочуть зробити аналіз для того, щоб ми могли протистояти саме російським літакам та ракетам. Не просто відсипати якихось ящиків, а зробити ефективну систему захисту неба над Україною.
А ще, всі ж знають, що до нас прилетіло в останній час кілька бортів з різними військовими «ніштяками». Так от там ще не все навіть розібрали та облікували. Бо звітність дуже і дуже сурова. Але вже пройшла інформація що дуже багато всього, в тому числі РЛС контрбатарейної боротьби AN/TPQ.
А ще джавеліни. Як мені відповів на питання по їх можливому застосуванню один офіцер який дуже в темі, та якраз приймає по ним рішення – «Подерв'янського читав? Ну про масло? Так от можна сказати, що в нас зараз джавелінів як масла того. Ну, звісно відносно того, що не було нічого. Будемо застосовувати. Без економії. Будуть цілі-будуть знищуватись». Від себе хочу додати, що ходять чутки, що крім перших моделей, які працюють на дистанції до 2500 м, вже приїхали і сучасні модифікації, які роблять барбекю на відстані до 4700 метрів. Але це не точно, може брешуть люди (бо доступу до таємниці не маю). Але скоріше не брешуть. Бо вже бачив пару раз, як дехто мрійливо мружив очі і казав що треба знайти добру рухому ціль заздалегідь.
 
Ще хотілося б відмітити дві речі, які озвучив новий міністр оборони. Він взагалі якось не вписується в загальну владну картинку. Як і главком. Ну то таке.
Так от, Резніков запропонував нашим союзникам збільшити кількість інструкторів з блоку НАТО, та розмістити їх на небезпечних напрямках. Під їх прапорами. Щоб були міні військові бази на напрямках ймовірного удару регулярних військ орди. Тоді здичалі будуть вимушені вести бойові дії проти військових НАТО.
І нарешті, мабуть вперше за майже 8 років війни, Резніков озвучив те, про що треба було кричати на кожній зустрічі в ЕС. Якщо буде відкритий напад на Україну, то Європа одуріє від валу біженців. При чому це будуть сотні тисяч біженців. З країни яка воює майже 8 років. А якщо справи підуть погано, то ті хто вирішить залишитись воювати, спочатку будуть відправляти та відвозити свої сім'ї за кордон. І який хаос буде в Європі, коли на кордонах люди маючі бойовий досвід будуть пробивати коридори для своїх сімей, то ніхто не уявляє. Бо загинути самому то одне, а загинути, після чого твоя сім'я поїде на підвал до «асвабадітєлєй», то інше. І до цього Європа не готова.
Їм плювати на нас, як і на гарантії, якими вони нас надурили, коли ми віддали ядерну зброю. Але криза, яку їм влаштують біженці з України, то буде по дорослому. І це їх лякає набагато більше, ніж ціна на російський газ.
Так, звісно це шантаж. Шантаж який просто дає зрозуміти, що буде в самій Європі, якщо сита Європа не буде робити більше ніж виказувати стурбованість.
 
Звісно все це маленькі окремі штрихи, які дають повну картину. Але вказують на напрямок.
Ніхто не збирається зустрічати окупантів «хлібом сіллю». Мечем та вогнем.
І союзники не збираються зливати те, що ми тут відвойовували 8 років. Бо ми є форпост цивілізації.
Ну то, глобальні великі речі.
 
Є ще новини і приємні на більш приземленій темі. ДБР почало розслідування по діям бувшого командувача сил логістики Вишнівського, назначеного Хомчаком. Вишнівський почав переводити бронетехніку на «Азмол», та як кажуть фахівці доцарювався до того, що двигуни почали массово іхати на капремонти із за наякісних олив. Крім того, ще й «Азмолу» не вистачало, тому бійці або просили волонтерів, або за свій кошт купували моторні оливи для бронетехніки. Новий командувач лигістики генерал Гуляк зараз розгрібає цей весь треш. А слідчі ДБР зараз працюють в механізованих бригадах, та збирають інформацію. Надіюсь що винні сядуть. Точніше один великий воєначальник пересяде з крісла в РНБО на нари.
А ще, на фронт зненацька прийшла зима. Ніхто не чекав, а вона прийшла. Вже писав? То мабуть тому, що знову посипалися потреби актуальні в морози.
 
До речі, нагадую що Змінились реквізити карток для допомоги тим хто робить 200 на сході. Приват
4731 2196 1942 3175
5168 7451 1010 5332
Донік Р
Дякуємо всім хто не втомився та допомагає.
Задача збройників — робити 200. Наша — допомагати їм.
Буду вдячний за поширення
PS. Всіх з святами. З минулими та наступаючими. Завжди ваш, соціопат інтроверт Донік
Роман Донік https://www.facebook.com/skitalec
Телеграм канал https://t.me/romandonik