Я навіть не беруся обговорювати, який інформаційний привід дав російським пропагандистам Бутусов. Я навіть думати не хочу про те, як зараз вигрібає Залужний і вся вертикаль ЗСУ. А зараз же керівництво ЗСУ гарне, яке заслуговує підтримки та допомоги. Чи вже ні?
Ну, про різні переговори, у мінських та інших форматах, де це відео може використати російська сторона, я теж не збираюся писати.
Про журналістів я теж не говоритиму. Бутусов ніколи не був журналістом. Він самозванець. Саме тому він не розуміє наслідків, які можуть бути після його відео для справжніх військових журналістів та репортерів. Їх просто будуть вбивати, пояснюючи це тим, що не знають чого вони приїхали. Репортаж зробити, або з гаубиці стріляти. Але з цим нехай розбирається журналістський цех.
А я вам розповім, що відбуватиметься у військових, причому це відбуватиметься не тому, що Бутусов довбойоб і тупий (хоча і тому теж), а тому, що так працює система в армії. Тому що цивільний, який стріляє із гаубиці, та пише відосік натякаючи що це «свіжак», під час можливої ескалації, це ніби трохи за межею здорового глузду.
Будуть шукати злий намір. Відео це доказ факту, а слова що його було знято три роки тому, це просто слова.
Слова, яким ніхто не вірить. Особливо написані патологічним пиздуном та маніпулятором.
Проводитиметься розслідування. Можливо, навіть два відомства проводитимуть розслідування. Або ще більше. Спочатку попросять Бутусова пред'явити оригінал відео. Щоб можна було встановити коли саме це знімалося. Ну, там же теж прочитають, що «три роки тому під час навчань ТРО». 99,99 в періоді, що «артилерист Бутусов» не надасть оригінал. Якщо надасть (не вірю в це), то за прискореною процедурою виїбуть та висушать всіх причетних до передачі гармати під управління цивільної людини.
Якщо оригінала не буде, то почнеться процедура за відпрацьованим роками алгоритмом. Піднімуться всі документи 3-х річної давнини з навчань ТРО та резерву у пошуках Бутусова Юрія Євгеновича в артилерійському підрозділі. Звичайно такого там не виявиться. Ні в ЗСУ, ні в НГУ, ні в ТРО. А потім почнуть розмотувати всі його контакти та поїздки у військові частини, починаючи з найсвіжіших. І в кожен організм поїде уповноважена група людей з ВСП чи ГІМО, а може й те й інше. А може якась контора. Пробиваючи при цьому факт використання ствольної артилерії у бойових умовах або на навчаннях. І якщо хоч одне списання пострілу співпадатиме з приїздом Бутусова, то почнуть кошмарити цей підрозділ перевірками та розслідуваннями. Зрештою, мінімум трьох офіцерів буде покарано. Бо це злочин на юридичній мові. Не може військовий давати цивільному «шмальнути» з гаубиці. Ні з чого не може. Але коли на щось можуть прикривати очі, то це не той випадок. Бо Бутусов вирішив хайпонути.
Але скільки людей задрачуватимуть перевірками і скільки в результаті постраждає, це зараз не зрозуміло. Тому що я описав мінімальну хвилю. Але знаючи, відношення до Бутусова Зеленського, думаю все буде ще крутіше. Чи знав про те, що це буде військовий експерт і радник міністра оборони Тарана, Бутусов (ну так сам він любить себе титрувати) коли постив це відео? Не знаю. От правда не знаю. Він же експерт. Військовий експерт. Повинен розуміти. А якщо ні, то він просто олень.
Я про це знаю. Хоча я не військовий і не експерт. Просто я знаю, як працює система.
І так, не забувайте повторювати мантру про те, що від Бутусова нема шкоди ЗСУ.
Пішов я далі залізяччям займатися. Без метушні та пила. А то часи зараз смутні.
P.S. До речі, всі наші відео та фотографії з кулеметами ДШКМ та НСВ робилися під час виконання завдань з приписом ГШ. І ні один військовий не те що не постраждав, а навіть ніхто не зміг би знайти привід щоб причепитися.
Бо ми ж не олені.

Роман Донік https://www.facebook.com/skitalec

Сторінка https://www.facebook.com/donikroman

Теграм канал https://t.me/romandonik