1. До цього часу ще знаходяться вумники, які з нетерпінням і ентузіазмом чекають германських «Гепардів». 
Я вже публікував аналіз, наскільки це застарілий нікчемний мотлох, який тільки навантажить проблемну логістику України.
«Німецька САУ Gepard, — допомога чи провокація?»  28 квітня 2022 
https://site.ua/serhiy.grigorovich/nimecka-sau-gepard-dopomoga-ci-provokaciya-iy36z3g 
(навів цитати нижче)
Пролунали заяви щодо цих «Гепардів»  немає боєкомплекту, бо він був швейцарський, а Швейцарія згоди не дала. Але ж комусь однаково не йметься і він продовжує смітити на вищих щаблях цими заявами про «Гепарди».

2. Я писав про велику небезпеку всіляких «наступальних дій» біля рассєянського кордону. 
«Ідіотизм і дурачкізм Української держави у військовій сфері. Ч.2. ТЕРМІНОВО! РЕПОСТ!»  30 квітня 2022 
https://site.ua/serhiy.grigorovich/idiotizm-i-durackizm-ukrayinskoyi-derzavi-u-viiskovii-sferi-c2-terminovo-repost-iy1j964
(навів цитати нижче)
Але до людей якось не доходить їм обов'язково треба злити життя наших воїнів заради полководницького самолюбування. 

3. «Радісні» анонси і довгі очікування американських РСЗВ наводять на прості думки. 
Є напрацьовані модифікації компактних конструкцій для запуску РСЗВ без автомобілів. 
Від'єднати пускову установку з «інтерфейсом наведення» від автомобіля не важко, але це: 
- дуже значно спрощує швидке негайне транспортування не кораблями, а літаками, 
- дуже спрощує питання безпеки і маскування, як на великих перевезеннях, так і біля лінії фронту. 
- дуже знижує ризик величезних матеріальних втрат, бо вочевидь, що за цими РСЗО буде одразу відкрита авіа-ракетна охота,
- і навпаки, компактний варіант допомагає використовувати його іноді територіально в небезпечних умовах з під загрозою оточення (з легким самознищенням і невеликими матеріальними втратами).

Але схоже що там у начальстві комусь дуже потрібно, щоб було дуже повільно і дуже не надійно...
Додатки:

Німецька САУ Gepard, — допомога чи провокація? 28 квітня 2022

Я просто колись присвятив чому час аналізу ефективності російських «Панцирів». Вразила дуже сумнівна ідея: причепити авіа-гармати на трактор і сподівалися, що так ти будеш збивати ракети, гвинтокрили, літаки... Тіпа, — останній предсмертний рубіж ППО оборони для штабів, колон, складів, ... Останній короткий ППО, ПРО бар'єр. Стара ерунда с поза-поза-минулого поля бою 1960-х років. Стріляє ефективно десь на 2-2,5 кілометри пушкою (3.5 макс), прицільно мабуть менше, ... 500-1000 пострілів за хвилину, протипульна ледве-броня, 47 тонн. ... Зрозуміло, що активним радаром ... підсвічує ворогу свій цінний об'єкт, який сама має захищати ... Не знаю як стара германська система свій-чужий буде працювати зараз. На «Панцирі», на тому хоч проти-ракети є, а на Gepard тільки 2 гармати. У кращому випадку від того як побачив ціль до катастрофи — 30 секунд... Треба встигнути навестися і ОПЕРАТОРУ відкрити вогонь і щоб долетіли кулі, щоб влучили... Коротше вчитися-вчитися дивитися за машиною старою, налагоджувати,... і щоб потім швидко на сучасному полі бою за 30 секунд дольоту померти і профукати об'єкт який охороняєш. Як показали себе на полі бою новіші модернізовані ще й з додатковими ракетами російські «Панцирі» в Сирії, Лівії і в Україні, — всім відомо, це просто — дурна мішень для безпілотників. Швидкострільність 1000 пострілів за хвилину вражає, але і витрачання боєкомплекту вражає так само або значно більше... 47 тон вражають. Як там з компом та без нього прицілювання на дальній дистанції, — треба дивитись  ... великі питання. Вона навряд чи побачить безпілотник, навряд чи відрізнить свій від ворожого, а він її розіб'є граючись.  З відповідним старим двіжком і витратами палива ... Слабенька протипульна «броня» при максимальній дальності стрільби 3 км вражає. Сьогодні це просто якась — суїцидальна евтаназійна машина, само-шкідницький девайс. За нинішньою поставки у когось є якісь фантазіє і концепт застосування, — або «крилаті ракети збивати» або «просто гармату використовувати». Може над одним з п'ятдесяти Гепардів колись саме і пролетить крилата ракета яку за 30 секунд не впіймають, а прогавлять... Як командирський не годиться із-за ваги і бронЬки, ... — там просто треба розбирати і інженери щоб дивилися, що як можна використати шасі і гармату окремо, або на канібалізм якийсь... На тракторець... Можлива цінність великого боєкомплекту для чогось іншого. Мені нічого на розум не приходить щоб, хоча б виправдати логістичні витрати... Чиста симулякрія допомоги гемороєм. Ну і окремо, — дуже обережно, стосовно маячків від друзів газпрому, штазі і лаврових...

 

P.S. Ну так, ... чомуж я і писав про це ..... Чиста симулякрія допомоги. 06.05.2022
«Німеччина зіткнулася з дефіцитом боєприпасів для самохідних зенітних установок „Гепард“, які вона пообіцяла поставити Україні. ФРН намагається знайти боєприпаси на світовому ринку, пише Die Welt, посилаючись на українські урядові джерела.  ... оригінальні снаряди виготовляє швейцарська компанія Oerlikon із німецького концерну Rheinmetall. Проблема тут – заборона Швейцарії на постачання своєї зброї в зони конфліктів»

------------------------------------------------------------------------------------

Ідіотизм і дурачкізм Української держави у військовій сфері. Ч.2. ТЕРМІНОВО! РЕПОСТ!   30 квітня 2022

Тут вже дехто уявив з себе великих полководців і переможців! Навіть з тих, хто безпосередньо не керує військами. 
Як то кажуть, — «отут то все і починається!» 

Перечитав першу частину написану 23.11.21, ... і мені за написане абсолютно не соромно. Продовжу. 
Нагадую масову ідіотизацію як в Україні, так і в Росії ніхто не скасовував.

Усі успіхи українців в головному і основному засновані не на талантах і не на стратегіях українського керівництва.
 
(маленький відступ)
Тут у нас є 3-4 публічні умніки які намагаються радісно детально аналізувати і розписувати/розповідати причини невдач російської армії... 
Мушу нагадати кожному з них чотири речі: 
 По-перше, — такі аналізи мають проходити аналіз контррозвідки (хоча б внутрішньої у власній голові) . У публічну сферу можна викладати тільки те, що відповідає базовим засадничим критеріям «НЕ допомогти ворогу». Саме тому я не захоплююся такою напівзрадницькою дурницею «публічно аналізувати причини перемог». 
 По-друге, є  відговорка, що це  питання яке він, експерт розповідає ВЖЕ не є військова таємниця, і десь там вже, мовляв, в іноземній газеті опубліковано... Ідіотизований ворог не читає детально, глибоко, широко, швидко, всі іноземні газети... Доки якийсь рос. аналітик прочитає, доки це пройде секретну і військову бюрократію, і це потрапить до якогось капітана в полях лише через декілька тижнів... А ви йому на наступний день викладаєте... Заради само-піару і розваги непричетної публіки... Вам вороги дякують...
 По-третє, питання далеко не тільки в тому, що є військовою таємницею, а що ні. Питання ще і саме у ваших інформаційно-аналітичних розумових послугах ворогу. Часто це — значно велика розумова допомога путінським олене-маршалам, клептократії і алкашні. Підсвітка «про що там думають українці». Шкода часто буває величезна. 
 Четверте, — ваші виступи не мають підбурювати ворога до наступних швидких ескалацій війни заради зубоскальства вашого власного чи публіки.
 (кінець відступу) 
 
 «Успіхи українців»: «нам за три дні не захопили столицю!!!», «нам за 60 днів не захопили пів-держави!!!», це якоюсь мірою — балабольский самогіпноз.
 Реальні скромні успіхи українців в тому, що багато де встояли у «бетонованній обороні», ці успіхи  засновані, на мій погляд, на наступних основних речах, з того про що можна писати:
  — повний ідіотизм російських оленє-маршалів і алкашні, які зі своїм ідіотизмом, дурачкізмом та нерозпорядністю  пішли у великі маневри наступу з розтягуванням комунікацій на оперативний і навіть на стратегічний рівень.
  — швидка величезна неочікувана багатьма технологічна військова матеріальна допомога наших Друзів і Партнерів. Саме зброя не генералам і полковникам, а у тисячі рук! Українська армія стала зовсім іншою за 2-3 тижні. Якби в «рф» були не оленє-алко-маршали, вони б вже за два тижні до війни подумали-передумали, а не гнали б своїх  рос.фашистів на «учєнія про смерть». 
  
 І от вже тепер ситуація ризикує перевернутися навпаки. Вже в нас з'являються оптимісти-провокатори які думають, що з додатковими двомастами пушками-танками українська армія чудом навчиться робити великі маневри і перегрупування, і піде у великий наступ, у який ніколи не ходила. ... Почне якимось чудом, під величезним огневий впливом ворога, розтягувати своїх комунікації без трагедій... А українська піхота якимось чудом почне за декілька годин «бетонуватися» у чистому полі чи в рідких лісочках під ворожими безпілотниками і не гинути сотнями-тисячами. Чим бетонуватися? Стінгерами?

 Так, у нас був великий наступ від Києва до Білорусі і Чернігова... 
 Але це було: 
 - після місяця артобстрілів, холоду і голоду окупантів в лісах-болотах 
 - з НАКАЗОМ ворогу ВІДСТУПАТИ, 
 - з відступом ворога на не дуже ППО та ПРО прикриті тили Білорусі,
 - наступ на ворога без постачання з розтягнутими комунікаціями,
 - жорстка ворожість 99% нашого населення до окупантів, 
 - незвична для ворога танко-важка лісо-болотна місцевість,
 - наступ на деморалізованого, непідготовленого, невмотивованого ворога.
 Список великий і немає там великих полководних талантів нічиїх... Там просто був  мєга-дебілізм рос-оленє-алко-маршалів. 
  На Донбасі майже ЖОДЕН з цих пунктів не виконується, не існує!!! Там ППО, ПРО Ростова і Крима, поставки під авіа-прикриттям ворога, вже усвідомленість ворогом цілей і можливостей українців, невеликий, але — досвід ... І все це, ще при нашій «світлобоязні» стріляти через кордон!!! Це мега-мінус і нерівноправність у війні! А відбивати свої населені пункти? Нема обмежень лупити по своїм??? Це теж величезне мєга-обмеження порівняно з ворогом. 
  
  Для якогось там «наступу» потрібні взагалі, масова деідіотизація і системні-розумні-чіткі-досвідчені ... планування-виконання-контроль, а бравих славних хлопців-воїнів-героїв з тямущими «бригадирами» для наступу на укріплення з артою і безпілотниками вже не достатньо як для оборони/вилазок/нальотів. Плюс, — надскладна перебійна логістика в умовах ракетно-авіа-арт атак на тили/поставки, та ще і з двома величезними обмеженнями, у порівнянні з ворогом...
  
  Великі, дорогі, примітні, іноземні артилерійські системи, це — не Джавеліни/Стінгери, яких можна в легковику приховати/перевезти. На них будуть і наводки і арт-, повітряні удари. А таку систему часто навіть і снайпер може пошкодити однією бронебійною кулею. Отож і відношення має бути відповідним,... від вибору/замовлення до вживання/прикриття і до врахування можливої втрати, щоб не залишити цілі підрозділи взагалі без арт-прикриття.  Одним словом, — великі коштовні іграшки вимагають великого клопоту і ризиків, ... дефіцитного персоналу-обслуги.

  Війна на Донбасі з російської сторони ПОВНІСТЮ-ПОВНІСТЮ ПОМІНЯЛА ФОРМАТ навіть по родах військ. ЗОВСІМ ІНШИЙ ПРОСТІР І ЧАС! Зовсім інший концепт управління війною, навіть по родах військ і командирам/фахівцям, по концепції реально необхідного озброєння, по координації і диспетчеризації ВСЕ ІНШЕ. Не те що шапко-закидально наступати,... ми там, в тих умовах навіть грамотно ефективно відступати не дуже ще готові без котлів і оточень! 

  Там просто величезна перспектива під оптимізм глуповатих провокаторів/балаболів/дилетантів, — понести значні, якщо не критичні втрати і отримати величезні діри у фронтах. Там просто, — величезна можливість втратити Україну. 
  Нам навіть генералів можливо потрібно терміново міняти,... на тих, хто буде думати не про Київсько-Чернігівський «наступ»,  а про відступи з мішками і оточенням від Ізвариного(2014) до Маріуполя(2022).
  
  Тримаймось. Поки — все, стосовно цього, що з публічного.