Актуальність моєї статті 29.07.22 з категоричним запереченням можливості  вдалої атаки на Херсон ЗАКІНЧИЛАСЯ. 
Ситуація дуже змінилася по силах і засобах. Чисто оперативна геометрія вже не грає таку вирішальну роль. 

За цей час знищена головна авіабаза чорноморського флоту, яка давала туди авіацію (ракети, ППО, штурмову, винищувальну). Перебиті (контрольовані) чотири мости постачання на правий берег Дніпра. Досягнуті дуже значні успіхи придушення ППО і засобів РЕБ. 

Але і ворог підтягнув на Запоріжжя і Кривий Ріг резервні війська. 

Там вже щоб щось говорити, треба детально знати РЕАЛЬНЕ АКТУАЛЬНЕ співвідношення сил і засобів. Про засоби потрібно кожен раз підкреслювати стосовно ворожих складів та транспорту, які нами зараз вдало знищуються. Вдало перебивається можливість підвезення свіжих зброї і БК. 

Безперечно, в якісь тижні вікно вдалих можливостей атак особливо по правому берегу БУЛА, Є, БУДЕ. Якщо не захопити Херсон, то вибити звідтіля основні ворожої сили шанси з'являються (зробити сіру зону на нашому березі). Принаймні, — вдало і значно їх потріпати. В Херсоні стояти військам під впливом ворожих «Смерчів» інших ракетних ударів буде складно і невигідно. Принаймні, — до створення значного стійкого прикриваючого плацдарму на лівому березі. А до цього ще далеко.

 Логічно, що такі можливості наших вдалих атак-ударів будуть 1-3 тижні. Ворог компенсує загрози підтягуванням військ і створенням загроз за іншими векторами. Діяти там треба буде дуже рішуче і компактно в часі. Гаяня часу призведе до значного накопичення ворожих сил, можливого потужного контрудару. Дуже легко проспати, згаяти таку можливість через нерішучість-лінькуватість-бюрократію.  Зараз не проглядаються можливості ворога захоплювати великі міста, але захоплювати території через села смертниками-мобіками-зеками з відсталою зброєю в нього є. Ворог може і робить таким чином охоплення вузлів оборони і імітацію вдалих локальних наступів значними втратами. 
 
 Можливості наших контр-ударів в інших ділянках є там, де кілометрів за 50-80 перебиті шляхи постачання, десь мінімально 30-50 км ВІД кордонів, локальні наступи після вдалих арт-ракетних накриттів ворога (без затягування часу).  

І от знаєте, як не дивно, чи вірніше, — природно, що багато коментаторів і «експертів», які місяць тому підштовхували не підготовлений програшний штурм Херсона, ... зараз вже, коли можливий успіх, навпаки змінили точку зору, кажуть що не треба його атакувати, що раніше вони брехали для залякування ворога ... така в них «ІПСО». Наче ворог боїться не ситуації на фронті, а закликів «військових» «експертів».