Дивіться, суспільство з мирних часів натягнуло всяких страшних слів мирного часу. 
Знаєте, кажуть, що треба визнати «рф» країною терористів...
Дивіться уважно: Тероризм — це коли людина робить якісь вимоги і загрожує
 масовими вбивствами, якщо не виконають вимоги,. 
Тобто, це поняття в юриспруденції, щоб відноситися дуже серйозно-суворо до всіх учасників  терористичної групи, які ВИСУВАЛИ ВИМОГИ, які когось ЗАХОПЛЮВАЛИ В ЗАРУЧНИКИ, свідомо ДОПОМАГАЛИ БУДЬ ЧИМ і кримінальна стаття підкреслено звинувачує, що все це пов'язане з ПОТЕНЦІЙНИМИ МАСОВИМИ ВБИВСТВАМИ. Стаття підкреслює, що це страшно і небезпечно, цинічно, антилюдяно. 

Але тут треба розуміти, що звинувачувати масового вбивцю ЩЕ Й В ТЕРОРИЗМІ — МАРНО. Він і так вже — масовий вбивця, чи член злочинної організації, яка здійснює масові вбивства. Він озброєний, особливо небезпечний, організований бандит, який заслуговує на найвищі щаблі покарань... Просто іноді звинувачення в тероризмі використовується для розуміння людей в інших країнах, де люди не звикли до купи масових вбивць, тіпа росіян в Україні, але знають що тероризм — це дуже страшно! І на організований тероризм у них заточені всякі жорсткі юридичні міри протидії (а от для системних масових організованих вбивць, такі статті у кодексах не всюди є, бо таких просто прецедентів не було ) 

Тепер давайте про сепаратизм чи колабораціонізм. Сепаратизм, це — відділити кусок країни, а колабораціонізм, це — відділити до іншої країни. Тобто колабораціонізм, — окремий випадок сепаратизму на користь іншої країни. 

Сам по собі СЕПАРАТИЗМ, як і будь-яка інша політична течія, може бути дуже різним: від самого м'якого цивілізованого і доброго, до жорстокого, злочинного, антилюдяного. 

В принципі, це припустимо в історії, коли якийсь край дуже-дуже окремий етнічно культурно-економічно відділяється,... щоб припинити якусь велику взаємну ворожнечу та часті взаємні злочини, Такий край платить адекватну компенсацію, ... і людям які вимушені переселитися, і державі від якої від'єднали якийсь шмат з державним майном, землями, інфраструктурою, природними ресурсами... Зрозуміло, що у таких випадках не може відторгатися якась значима доля цінних природних ресурсів країни чи вагомий промисловий потенціал.

І абсолютно, — зовсім інша ситуація, коли це робиться насильственно, без всякої поваги до людських прав і майна. Тобто, коли донбаські чи кримські «сепаратисти» та їх хазяїни йдуть на масові пограбунки, масові вбивства, просто крадуть державне та приватне майно іншої країни, банків, її лояльних громадян**. Треба розуміти, що ГОЛОВНЕ звинувачення тут НЕ В СЕПАРАТИЗМІ, а саме В МАСОВИХ ВБИВСТВАХ І В МАСОВИХ ПОГРАБУНКАХ, УТИСКАХ, В СТВОРЕННІ ФАШИЗОВАНОГО АНТИЛЮДЯНОГО ДО ОПОНЕНТІВ АНКЛАВУ. Ви ж розумієте, що в регіоні, який хочуть відірвати, неодмінно є люди вірні своїй країні, є люди пов'язані складними заплутаними дружніми чи родинними зв'язками з іншими людьми,... з обмеженими можливостями, фізично чи матеріально, прикуті до житла, майна, до літніх чи хворих родичів.  У відношенні до них, сепаратизм — це просто грабунок, вбивства і позбавлення прав та можливостей.

Зрозуміло, що на практиці дуже рідко буває цивілізований гуманний сепаратизм, тому законодавство більшості країн приймає жорсткі покарання стосовно сепаратизму його проявів та пропаганди. Тому що у більшості випадків, сепаратизм веде до війни, масових каліцтв, смертей, втрати майна та житла, масових важких утисків людей. 

Дуже важливо і обов'язково потрібно враховувати нинішній статус територій, якщо там мир і немає ніякої  масової  злочинної ворожнечі, то сепаратизм несе війну і біду всім людям на території. Може бути інший погляд, якщо на території зараз і вже довго йдуть масові безлади, утиски, злочини.  Хоча, зрозуміло що агресори і сепаратисти намагатимуться робити спектакль, що начебто якісь місцеві повстанці-маріонетки ведуть боротьбу, що начебто вони якось «духовно» «страждали»... В Донбасі і Криму це спочатку робилося через адміністрації двічі судимого, підконтрольного кремлю президента (підкуплені люди які йому підробляли вибори, втягнуті в злочинність та державну зраду). А потім коли в Донбасі так справа не пішла, просто почали засилати туди бойовиків ФСБ, ГРУ та приватні військові компанії кримінальників, типу «Вагнера». Щоб всілякі мотороли, гіркіни, бородаї,  зображали з себе громадянську війну (з громадянами Росії, — «чаво вы сюда пришли», наче українська армія там не стояла з моменту утворення держави).

Пишу це вам, пояснюю, щоб ви морально були готові що сепаратизм — це не тільки буває злочин з масовими вбивствами і мародерствами. А впевнений, що нас чекають куча ще і добрих сепаратизмів де народи московської кримінальної імперії будуть намагатися від'єднатися від жорстоких антилюдяних колонізаторів московії, які просто грабують їх природні ресурси. Москва грабує багато народів, які б могли ще віками процвітати зі своїми природними ресурсами, а москва мародерськи висмоктує з них все за декілька десятків років, просто грабує, як то робиться з якутами, хантами, мансами,...  .... чи було вже зроблено з казахами чи  узбеками, стосовно сільського господарства та знищення-занедбання земель. 

Ну і сподіваюсь, що тепер, коли ви будете говорити про сепаратизм в Донбасі чи в Криму, ви будете кожен раз підкреслювати, що то — КРИМІНАЛЬНО-МАРОДЕРСЬКИЙ АНТИЛЮДЯНИЙ СЕПАРАТИЗМ, А НЕ ПРОСТО СЕПАРАТИЗМ. 

Примітки:
** — кремлівські мародери на окупованих територіях, як головне, намагаються відірвати саме ті регіони, в яких знаходиться вагомий енергетичний, промисловий потенціал України, щоб Україна повністю залежала від російського газу. Одразу беруться все навкруги пиляти на металобрухт, щоб видавити людей у російські місцевості з критично поганим кліматом, для того щоб вони були там безпритульними дешевими рабами, Бо там люди, роди вимирають, молодь тікає звідтіля..