Я вже писав про це ЩЕ В ЧЕРВНІ і особливо нічого стосовно  цих операцій не змінилося. 
Стаття: «Не бачу ніякої однозначної ситуації з вангер-гейтом. Два дивовижно протилежні табори.» 

Думки з цієї статті досить таки поширені і розповсюдженні різними людьми.
Зараз публічно і гучно глупо поводяться всі сторони конфлікту. 
«Глупу» поведінку Зеленського і офісу президента хоч можна списати на 
 - небажання неможливість порушувати закон Про державну таємницю,
 - можливість дати залізні контраргументи пізніше у політично зручний момент ближче до виборів, в апогей конфлікту чи ще щось таке.
 А от глупу поведінку іншої сторони важко чимось пояснити, хіба що ідеєю, що
 - «лохи все з'їдять»
 - хто хоче ненавидіти буде ненавидіти за будь-яким приводом.

Важко чимось пояснити з якою легкістю люди з державним досвідом кидаються під Кримінальний кодекс розповсюдження державних таємниць. Тіпа «хтось опублікував, і я публікую»,... але по закону, — і перший сяде, і другий сяде. 
Я ще в першій зазначеній і публікації попереджав і Хрісто Грозєва, що він займається єрундою (особисто йому переслав), і він включив гальма і задню передачу. Тут реально, — викривати нічого. Просто немає заради чого кидатися під кримінальну відповідальність. Немає чим виправдати нелегальну діяльність з інформацією, немає ніякого серйозного правопорушення у фігурантів. Тут взагалі немає когось в чомусь обвинувачувати, окрім тих, хто публічно оголошує всілякі секрети розвідки. 
Ще раз, для людей які не в курсах юриспруденції, поясню на пальцях за основними конфліктними моментами. 
Бо немає сил дивитися як простуваті чесні люди  кидаються у кримінальну діяльність з розголошенням держтаємниці.

Операція однозначно мала ТРИ ЕТАПИ абсолютно різної природи, витрат, ризиків і відповідальності.
1 ЕТАП. Радіо-поштово-телефонна гра з взяттям інтерв'ю/співбесід у кандидатів бандитів ТЕЛЕФОНОМ. Ця гра не потребувала ніяких серйозних витрат, нічиїх серйозних ризиків, засвіток. Це все можна було робити без особистого контакту без засвітки розвідників. Але така робота  і не давала гарантії, що на тому кінці проводу не просто представлені ФСБ не уособлені брехунці розповідають правдоподобні казочки про начебто особисту участь у відомих з ютуба епізодах. 
Насправді казочка про «Вагнера»-кухара, це просто — легенда, інформаційне прикриття діяльності спецслужб Росії. Це інформаційна димова завіса для діяльності ГРУ і якоюсь мірою ФСБ. Щоб прикрити терористичну і агресивну діяльність офіційного Кремля. Абсолютно всі «вагнерівці» знаходяться на більш чи менш короткому поводку у ГРУ та/чи ФСБ. Хоча б просто тому, що це люди з активним бойовим досвідом/практикою, які зараз займаються бойовою терористичною діяльністю. Уявити собі, що десятки і навіть СОТНІ таких людей дзвонять комусь невідомому, домовляються про найм людей-"сторожів" з особистим досвідом збиття літаків... Не доповідаючи про таке своїй спецслужбі ??? ... А спецслужба після того, як дізнається про таке, не запускає туди своїх агентів і співробітників??? Це глупа казочка. Якась мега-наївність.  
Цей етап, реально, і з невеликими витратами, і з відсутністю ризиків для службовців це — ніяк не супер-спец-операція! Це звичайна робота розвідки. Так, — розумна, талановита, творча, хитра.   Це, якщо ДО/БЕЗ контргри ГРУ/ФСБ РФ, коли ті вже підігрують своїми кандидатами.  Але це гра без ризиків і витрат. Але з практично на 99% гарантованою контр-грою ворожих спецслужб. Так би мовити робота для двох-трьох офісних працівників. Рівня "може щось додатково дізнаємось".
Контргра ворожих спецслужб могла бути будь-яка. Від — кинути на сакральну жертву зкомпроментованих бандюків і звинуватити Україну у багато чому: примушення літака країни НАТО до силової посадки, його знищення при спецоперації з величезною кількістю цивільних жертв, звинуватити у викраданні "ні в чому не повинних" росіян... Створити привід для загострення війни. Засвітка живих українських розвідників в Білорусі,... 
На нашій же стороні, теж є ворожа агентура,.. вони просто цей навіть тільки перший етап, навіть без будь-яких наступних етапів, можуть використати от наприклад для теперішніх політичних скандалів і конфронтацій в українському політикумі, для політичної кризи, для засвічення і звільнення з роботи розвідників... Це вже — результат, і він у "ФСБ" ВЖЕ ДОСЯГНУТИЙ. А у нашої розвідки є що? Сотні телефонних казачок від невідомих не встановлених осіб :  "Ніде так не брешуть, як про війну і про рибалку..." От такі реально досягнуті "успіхи" в цій "супер-мега-розвідній операції".
 
2 ЕТАП. Другий етап це відібраних 33 особи, транспортування їх від дому до турецького літака через білорусько-КДБ-ФСБ-шних погранців (2 рази на кордоні і один в аеропорту). Тут мали бути три головні задачі 
 - виявити, що це справжні а не підставні особи з переказами чужих історій і
-  отримати/доотримати докази, що вони є саме доказово ідентифікованими злочинцями,
 - посадити їх в літак.
Головне, що тут вже ПОТРІБНІ ГРОШІ НА БІЛЕТИ/ПРОЖИВАННЯ/ПЕРЕСУВАННЯ  для надійного встановлення осіб найманців можливо прийдеться когось свого засвітити як перевіряльщика, можливо хтось свій буде з ними їхати як фальш-кандидат (нагляд/знайомство). Але МОЖНА взагалі нікого не світити, — понадіятися на перевірки документів на бронюванні/наймі житла/готелю/квитків. Все таке можуть зробити в темну найняті дистанційно туристичні і сервісні фірми, медогляд в санаторії. Але без ризику(засвітки свого розвідника/агента)  немає ніякої гарантії, що там "все_правильно_по_їхньому" не підрулить ФСБ/КДБ, щоб виглядало правдоподібно.

3 ЕТАП. Переліт + затримання. Тут реально виходять ВЕЛИЧЕЗНІ РИЗИКИ І ПО ЛЮДЯХ І ЗА МАТЕРІАЛЬНИМИ І ЗА ДИПЛОМАТИЧНИМИ РИЗИКАМИ, вже не обійдеш. Починаючи з того, що треба своїх співробітників посадити в літак (там вони вже засвічені). Ризик відносинами з Турцією, з НАТО, з РБ, ризик пасажирами, ризик своїми співробітниками,  літаком, ризик авторитетом миролюбності держави,.... Враховуючи, що більшість пасажирів окрім цих 33 могли бути співробітниками ФСБ/КДБ, або хоч і всі. Літак їм же можна навіть і не піднімати, а просто відфільтрувати після закриття дверей своїх і чужих як шпигунів... Підозрілих затримати. А потім вже посадити справжніх пасажирів. Ну, і зрозуміло, що все це, весь цей туризм — за кошт української розвідки... Подальші драматичні можливості з підривом літака, можливою аналогію 11 вересня у США, перестрілкою, загибеллю пасажирів, поверненням літака в РБ з нашими "взятими на тероризмі в літаку", використання "української_агресії" проти російських громадян для війни ... я вже не буду розглядати, бо вони далекі вже від сьогоденного життя.  
3-й етап цього плану в принципі не міг бути в компетенції чисто розвідки, бо він для затримання підозрюваних вимагав наказів Президента для Держаероруху, прикордонників, СБУ, ВПС, можливо поліцейського чи армійського спецназу,...
От приблизно такі можливості, ризики і реальності. 

Повторюю: всі три етапа мають величезну відмінність у ризиках і витратах, і ніяк не можуть бути одночасно погоджені/продовжені без розгляду результатів попередніх етапів. Ніяк абсолютно нерозумно говорити про них як про єдину операцію. Затримання навіть проводити мають зовсім інші державні правоохоронні і інші органи.

Проведена мега-успішна контр-гра ФСБ/ГРУ проти Української розвідки і влади стосовно організації політичної кризи в Україні ...  На сьогодні це — факт.

Що там ще у промоутерів цієї політичної кризи? 

 - "Єрмак,... "канцелярія",... не мав права сувати ніс в операції розвідки..."
 Він не вимагав докладів керівника розвідки, не підписував наказів, директив,... 
 Він передав що Президент "не хоче, не буде, не прийме, не підтримує операцію". Таке може передати будь-яка секретарка, навіть без доступу до секретної інформації: "Не приймають-с!" 
 
 - "Крот агент у ОПУ!!! ".
Погана, несправжня нерозумна псєвдо-критика, псевдо-викриття можливого крота, як з цими трьома операціями та їх відміною чи злиттям, це — найкраще виправдання і прикриття для будь-якого можливого агента-крота. "От бачите пройшов перевірку, ТСК, ..." Більшість людей слабо розуміють різницю між 
"не доведена участь у злочині" і
"спростована  участь у злочині".  А це дуже-дуже -дуже різні речі.  А тут що? Злив операцію, яка навіть не була санкціонована ??? Операцію якої не було.

 - "Злив операцію Лукашенку".
 Мав конституційне право як головнокомандувач прийняти рішення про відмову від продовження операції, мав право після відмови, заради якихось преференцій у відносинах комусь щось розповісти ... про неіснуючу таємну операцію розвідк,и яка зупинена як не перспективна, якої вже не існує. Така собі дипломатична гра, яка не симпатично виглядає, але ніяких порушень закону в ній немає. Навіть про те, що Зеленський "скасовував, зірвав" операцію, це вже — задурачкована постановка питання. Він просто не давав наказу на проведення третього етапу! Про який "зрив" тут можна взагалі говорити??? Ніякого третього етапу операції не було. У когось був тільки не затверджений не прийнятий проект/пропозиції такої операції.
 
 - "Він не говорив правди". "Його запрошували на ефір, а він не прийшов".
 Ну а який головнокомандувач може/мусить говорити публічно правду про таємні операції розвідки, навіть минуль/відмінені тому що це захотілося якомусь журналісту, ще й не дружньому... Це не серйозно! Це ж не "президент_за_викликом". Це розсекречую манеру дій і можливості спец-служб, може засвітити якогось нашого агента. Таке просто заборонено законом.

Я б, наприклад, особисто, теж ні в якому у разі не дозволив би навіть другого етапу операції з ризиком для людей і зі значними витратами, нехай би їхали за свій рахунок, та й щоб їхали не 33 бойовика-терориста в автобусі через РФ/РБ кордон, а поодинці.  Як таке додатково не засвітиться ??? Така перевозка була просто додатковою гарантією підключення ФСБ та КДБ РБ до операції. Не дозволив би, тому що після першого етапу, практично гарантовано вже була контр-гра під контролем ФСБ і все це ж, — на їх території (РФ/РБ) без будь яких ризиків для них, з копійчаними для них витратами.

Ну нехай би турфірма чи  кадрова агенція перевірила б у всіх особистості, документи, медогляд. 
До цього, навіть би не витрачався на проживання і білети. 
Спочатку б відправив літаком двох-трьох найцікавіших. ... 

Мені просто здається, що цей скандал вигідний ВСІМ причетним українським політичним силам. Хтось накручує собі хайп, на дурачкуватих звинуваченнях, хтось знає що це — порожняк і не поспішає виправдовуватись. Просто, — мобілізація і активація партійних прихильників. Якась гра для дурачків. Всім вигідний спектакль.  Інформаційний псевдо-привід для піару в ролі "захисника нації".

Все. От так приблизно виглядає для розумово дорослих людей ця ситуація.

Можливе співпадіння будь-яких моїх речень з таємними документами є абсолютно випадковим. При написанні статті ніякі секретні документи не використовувалися... У роздмухуванні в Україні безсенсовної, абсурдної, інспірованої, виковиряної з носа політичної кризи участі не приймаю. Задурачковуванням співгромадян фальшивими псевдо-звинуваченнями політичних опонентів не займаюся.

Про можливих кротів, що тут сказати... в країні, яка воює, не можуть займати височенні відповідальні посади люди у яких є суттєві підозри і ворожо-кримінальні зв'язки в біографії. Такі люди у вміняємо-адекватних адміністраціях навіть не проходять першу перевірку на допуски до секретної інформації. Хоча у нас дуже ускладнена ситуація, бо ми біографіями чиновників пройшли через "братський" СРСР, бандитські 90-х і потім ще багато змін ворожих одна до одної державних адміністрацій. Знайти чистих ідеальних "лебедів", "соколів"...  та ще й з досвідом, — майже нереально. На всіх є якісь тіні, сумнівні зв'язки. Тут потрібні інші окремі перевірки державної лояльності. Контррозвідка має працювати активними заходами без вихідних декількома незалежними крилами... але ж і там — не "білі лебеді".

Довга таки стаття вийшла, бо дурниць багато накидали вже в публічне інформаційне поле.