Дуже багато спостерігав і на відео і наочно: Воїни стріляють по безпілотнику. Потім влучають, він починає палати. Люди припиняють вогонь, спостерігають і радіють що влучили...
Це неправильно. Палає паливо безпілотника, а в ньому велика бомба, яка падає/планерує можливо в чийсь дім, вибухає і підриває декілька квартир з людьми.
1. Не треба припиняти вогонь, як він загорівся, доки дозволяє безпечна балістика (кут і люди/житло на шляху пострілів).
2. Інші групи, які знаходяться під ним і перед ним мають підхоплювати вогонь по цьому безпілотнику, часто він у них буде в зеніті, чи у зручному, безпечному куті для обстрілу.
Якщо бомба підірветься в повітрі на висоті, вона принесе значно менше шкоди (в більшості випадків, але це може залежати від конкретики зон падіння). Зрозуміло, що всі ППО-шники мають добре знати місцевість навкруги, відповідні сектори обстрілу, — безпечні або навпаки дуже вразливі зони стосовно обстрілу, падіння куль, безпілотника та його уламків.
Коли безпілотник палає, він є зручною ціллю, яку добре видно з передбачуваної траєкторією. Головна думка в тому, що КОЛИ БЕЗПІЛОТНИК ЗАГОРІВСЯ, РОБОТА ППО ЩЕ НЕ ЗАКІНЧЕНА. Треба намагатися влучити в бомбу для її пошкодження. А на практиці у більшості випадків ми бачимо протилежне.
Зрозуміло, мова йде про нинішні ситуації, коли безпілотник найбільш імовірно є фугасним, а не осколковим. Інакше треба враховувати розліт осколків при вибуху в повітрі.
Можливо для ДОБИВАННЯ безпілотників потрібні інші спеціальні зброя/боєприпаси, це мають вирішити практики. Бо серйозно змінюється передбачуваність траєкторії, швидкість та видимість цілі як вдень, так і вночі.
З нагоди висловлюю вдячність, підтримку, пошану та подяку всім, хто захищає українську землю та українське небо за самовіддану ратну працю. Удачі вам і ангела-охоронця.