Коли включають повітряні тривоги по всій країні, по всіх областях, по декілька разів на день, десятки разів, а люди в більшості міст жодного разу не чують навіть віддалених вибухів, вибухів не стається в місті, в районі... Що таке тоді стається? Люди перестають реагувати! Навіть мамки при повітряних тривогах не кличуть дітей з дитячих майданчиків додому. Зараз це реально так. А це називається, — вся робота у цьому напрямку повністю провалена! Просто симулюється діяльність! Хтось заради перестраховки своєї відповідальності, повністю провалив роботу і просто імітує свою корисність, щоб нізащо не відповідати, сидячи на вгодованій посаді. Ще і «учасника війни» отримає. 

Абсолютно очевидно, що на відповідальних посадах сидять чиїсь знайомі чи родичі. Абсолютно некомпетентні. 
Мало того, що люди даремно отримують зарплатні, що даремно витрачається кошти без користі під час війни, так ще і більше того, — робота по реальному попередженню населення про повітряні удари НЕ НАЛАГОДЖЕНА, НЕ ПРАЦЮЄ, всі люди  живуть без фактичного попередження. Це посади і зарплати на крові людей які гинуть. 

Не зважаючи на сучасні комунікації, не зважаючи на інтернет, на айті-технології, ... робота з повітряними тривогами налагоджена на рівні кам'яного віку, примітивніше ніж у другу світову війну. У багатьох місцях перші два місяці війни тривоги взагалі не працювали. Тепер їх просто вмикають регулярно в пусту, щоб нізащо не відповідати, масово майже в усіх областях України.  На них населенню не можливо реагувати адекватно!

Панове Верховний головнокомандувач і Головнокомандувач! Умови повністю змінилися! Не можна в нинішніх умовах і при нинішніх специфічних авіа/ракетних обстрілах, при нинішніх засобах можливого передбачення і контролю користуватися правилами/статутами з минулого тисячоліття. Треба залучити пару вміняємих системних аналітиків і налагодити цю роботу. Враховуючи низький рівень компетентності у верхах, краще просто звернутися за інтелектуальною допомогою до міжнародних партнерів, щоб розробити РЕАЛЬНУ систему ПОПЕРЕДЖЕННЯ для швидкого впровадження. Це питання двох-трьх днів. І зробити це потрібно швидко негайно. Люди живуть БЕЗ АДЕКВАТНОГО ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Ці фальшиві «ТРИВОГИ ДЛЯ ГАЛОЧКИ» ПРОСТО ПОКАЗУЮТЬ «ПУСТОЗВОНСТВО» начальства і керівництва, є символом симулякрії і некомпетентності на рівні всієї країни у найважливіших справах, стосовно життів людей!

 Як мінімум, треба налагодити реально систему по видах тривоги: 1. Можливе передчасне попередження. 2. Тривога. 3. Відміна тривоги. Хоча б як у другу світову. Теперішні офіційно призначенні види не годяться, бо «попередня» і «відміна» занадто короткі не виразні, не чутні. Їх ще і не використовують, можливо від некомпетентності, чи від простого страху відповідальності. При нинішньому стані комунікацій  є потужні можливості адекватного «скасування тривоги» по напрямках/районах/областях/містах, щоб не зупиняти економіку надовго. В нинішніх умовах, — абсолютно інші можливості часу попередження і ступеню можливого захисту. Абсолютно неприйнятно враховувати старих фахівців і їх псевдо-логіку у сучасних умовах. 

Підкреслюю, зараз робота поставлена на рівні, — ОБСТРУКЦІЯ проти-повітряного захисту населення  стосовно попереджень. Сподіваюсь, що там в цій системі сидять не шкідники-саботажники, а просто абсолютно некомпетентні люди. Бо при нинішній системі «фальш-пусто-тривог» кожну годину без скасувань, робота економіки неможлива. А може просто,... командуванню з бункерів ця проблема  людей на поверхні незрозуміла, невідома, не цікава.

P.S. Для людей, які не знайомі з темою масової пост-совкової ідіотизації населення, пояснюю чому я тут «епатажу і оригінальничаю» більш простими словами: Cовкова система «цивільної оборони», повітряних тривог була впроваджена на умовах Другої Світової війни з масовими нальотами бомбардувальників на міста із візуальним визначенням загроз і лише з мінімальною, повільною через диспетчера телефонізацією чи «прапорцями». Зараз все абсолютно інше: загрози найчастіше, — ракетні удари (не авіа), абсолютно інша система визначення загроз і систем моментальних масових повідомлень. Тобто все — абсолютно інше. А у нас впроваджена система попереджень базова на минулому і вона абсолютно непридатна. Тим більше, що і стара система впроваджена криво-косо — без попереджувальних сигналів і сигналів скасування.