Дебати в розумінні шановного пана Байдена це — дуже складний процес.
Звучать якісь речення про державну та міжнародну політику... Там у сенсах фігурують всілякі статистичні дані, бюджети, фінансування, ризики, винагороди, перспективи,... Це окремий світ державного управління. Десь п'ята-десята частина всіх цих даних, концепцій, знань є секретними... Це — ще одне конкретне поле змістів... Треба фільтрувати, про щось таке взагалі не можна казати. Ну не може вам президент Байден розповідати про те чому і як США вивели війська з Афганістану. Ну переросла там ситуація у те, що США несуть військові, репутаційні і організаційні витрати на користь не дуже дружнього Китаю, його економіки,... розвідка ще докладає, що буде велика війна в Європі з Росією... Ну всяке таке. От і вивели... Ну не можна про таке говорити відкрито. Ну незручно казати, що Байден зупинив шалену статтю безсенсовних, безперспективних витрат для США. Занадто довго і нереально пояснювати домогосподаркам про те, коли ситуація стала саме такою і чому вона так довго тягнулася у цьому статусі. Це не підйомно для розуміння простих людей. Ще й від'ємно стосовно піару.
Потім Байден розуміє, що його слухає різноманітний демократично-республіканський політикум, окрема стаття, — його слухають державні службовці, окрема стаття його слухають бізнесмени, окремо — військові, окрема стаття його слухає простий виборець... Так, Президент Байден, — вже похила людина він не часто змінює міміку, прямо на жаль видно, як він переключається з одного світу думок на інші... Від його поведінки похилої людини здається, що він тут заснув, тут прокинувся, тут забув де він знаходиться... Так він дійсно гуляє по світах відкриваючи один закриваючи інший, «забуваючи» про нього...
Так зрозуміло, що в дебатах головне — це не те, зовсім не те... Це гра на просту широку публіку десь на рівні, як шкільний взаємний словесний булінг. Коли Байден не знаходить що можливо і прийнятно говорити з вище описаних тем про економіку-політику-військові_співвідношення, горизонти інвестування,... тоді він просто теж вимушено іноді долучається до простого шкільного булінгу про «гольф».
Для Трампа все було значно простіше, він взагалі вище цього «шкільного булінгу», як діяльності, мабуть, по життю у своєму ніколи не піднімався, він живе цим... (78-3) роки. Йому замислюватися і перемикатися з теми на тему не потрібно. Він таким не займається.
У порівнянні тілесних тонусів кандидатів, ще треба брати до уваги те, що Президент Байден дійсно багато і важко працює, сам особисто, і кабінетно і на офіційних заходах,... і працює кожен день у досить таки складних і напружених міжнародних та внутрішніх обставинах. Ви навіть не у 80 років, були колись важко і значно втомлені після закінчення якогось проекту? Ще кажуть — простудився... Оглядачі фіксують, що дуже великий вплив на якість виступу п. Байдена зіграв пізній час дебатів, коли Байден був вже значно перевтомлений. Побачимо, що буде у другому турі дебатів.
Для Трампа навіть на посаді президента це була просто гра у статуси, пози, і «хто кому м'ячик подарував», гра у «ти мене поважаєш?"... Зараз в нього теж йде складна робота, але то — працюють адвокати. Ну, мабуть, що в нього йде ще якась гра: „що б простакам ще таке наобіцяти, щоб потім не виконувати“.
Коротше, по політичному життю у Трампа робота на п'ять сторінок програмного передвиборчого тексту. А у Байдена робота на весь світ на купу силену країн та їх керівників та політиків.
Зараз у Сполучених Штатах судинна терапія для інтелектуальної роботи похилих людей, по розумовому довголіттю творить очевидні чудеса, от тільки з Трампом і ці чудеса не спрацюють.