Центр «РАзумкова» недолугими інсинуаціями намагається скомпроментувати удари по російських НПЗ, та ще й направити на хибні цілі.


Пишу абсолютно не від бажання полаятися. Просто ТАКІ «ЕКСПЕРТИ» ТА ТАКІ ІНТЕРВ'Ю МОЖУТЬ ЗНАЧНО В ДУЖЕ СЕРЙОЗНОМУ ПИТАННІ ДЕЗОРІЄНТУВАТИ, ДЕЗІНФОРМУВАТИ ВІЙСЬКОВИХ.
13.03 Таня ПолякОвська з УНІАН бере величеньке інтерв'ю у фахівця «центру РАзумкова» (Володимир Омельченко, Директор енергетичних програм) про удари безпілотників по російським НПЗ:
https://www.unian.ua/economics/energetics/potribno-ruynuvati-arteriji-po-yakih-rosiyska-nafta-ide-na-naftopererobni-zavodi-ta-v-porti-ekspert-centru-razumkova-volodimir-omelchenko-12572409.html?_gl=1*13qzkiw*_ga*NzA1Nzk5ODM1LjE2ODk5MzMxMzE.*_ga_TECJ2YKWSJ*MTcxMDkzMjYxOS4zOC4xLjE3MTA5MzI3OTcuMjQuMC4w*_ga_DENC12J6P3*MTcxMDkzMjYxOS43NTcuMS4xNzEwOTMyNzk3LjI0LjAuMA.

«центр РАзумкова» — це, загалом-то — «Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова».
Далі я просто прокоментую по тексту: 
«»"Т. П. — Пане Володимире, чи можна вважати, що після ударів по російських нафтобазах та нафтопереробних заводах, найближчим часом, принаймні на європейській частині РФ, може відбутись здорожчання палива чи взагалі його дефіцит?
В.О. — Я б не поспішав з якимись висновками. Для того, щоб проаналізувати цю ситуацію, необхідно аналізувати дуже детальні розвідувальні дані, яких я, наприклад, не маю. Тобто, потрібно знати, що конкретно, яка установка зруйнована, яке там обладнання, чи можна його швидко відремонтувати, чи можна закупити, наприклад, в Китаї… Існує дуже багато питань."""

//////С.Г. — На той момент вже було достатньо відео, де українські безпілотники б'ють по ректифікаційним колонам. Це дороге великогабаритне, найчастіше іноземне обладнання, яке не сховаєш, високе ні з чим не сплутаєш, видно що пошкоджені і горять саме ці колони. Тобто тут: "Я б не поспішав з якимись висновками." означає що експерт просто не знає ситуацію, а може скластися враження, що він заперечує слова у запитанні кореспондента "може відбутись здорожчання палива чи взагалі його дефіцит?" 
Правильною відповіддю на таке питання було б: перед виборами Путін заборонив піднімати ціни, зупинив експорт нафтопалива. Мабуть, що, якийсь час він буде просто вичерпувати запаси, які теж є, щоб не показати дефіциту, але вони вичерпні. 
 Незрозуміло навіщо давати інтерв'ю коли ти не готовий, незрозуміло навіщо брати його у людини яка не в курсі теми, І незрозуміло навіщо головному редактору таке публікувати, де прямо в статті "експерт" каже, що він не знає ситуацію.. -------

"""Т П. — Але, якщо вже говорити про атаки дронів на російські нафтові підприємства, це все ж створює проблеми для РФ?
В.О. — Створити суттєві проблеми на ринку нафтопродуктів в Росії — дуже складне завдання. У них 72 нафтопереробні заводи, які всього виробляють десь 330-350 мільйонів тонн нафтопродуктів, а ринок споживає десь 150-160 мільйонів тонн. Тобто, є великий запас. Навіть якщо ми зруйнуємо половину НПЗ, їхніх запасів вистачить, щоб закрити внутрішні потреби. Як я вже казав, вони просто не будуть поставляти ці нафтопродукти на експорт. Це теж, в принципі, добре, бо це великі втрати виручки, але це не створює тотальний дефіцит."""

//////С.Г. — Тут — пряма інсинуація чи слабкість, чи помилка. В Росії десь 5 НПЗ потужністю  15-20 млн. тонн на рік, ще 5 НПЗ —  10-15 млн.т./рік, 16 НПЗ — 5-10 млн.т./рік, все інше — до 5 млн. тонн/рік. 
Це все разом 26 НПЗ — АЖ БІЛЯ 250 МЛН ТОНН НА РІК! Тобто біля 75% можливого!  Зрозуміло, що це з найбільш потужним, найбільш сучасним і найбільш коштовним обладнанням, більшість — в європейській частині рф, в зоні враження. Не треба вибивати ніякі 72 НПЗ достатньо буде 20-25 НПЗ! І це буде вже жахливий руйнівний для путіноїдів удар! Не можна ще не враховувати логістику. Одна справа підвезти паливо на фронт з європейських НПЗ, зовсім інша справа — з  далекосхідних та сибірських.
Інші 46 мілких НПЗ разом виробляють ВСЬОГО біля 80 млн.т./рік (25%). 
 "На кінець 2020 року, за даними Мінэнерго России, на території країни функціонують 74 НПЗ і ГПЗ сумарною потужністю первинної переробки нафти 332,2 млн тонн на рік, при цьому об'єм нафтопереробки в 2020 році в порівнянні з 2019 роком знизився на 5,4 % і склав 270 млн тонн." — Тут значна нестиковка на 20% у числах з експертом Омельченко. Можливо він сплутав виробничі потужності з фактичною переробкою, (можливо якісь двозначності з урахуванням/неурахуванням мазуту, чи новими НПЗ з 2020 р.).     -------

"""Т П. — Тобто сенсу руйнувати НПЗ не дуже багато?
В.О. — Можливо, і це ефективний шлях. Але, як на мене, більший сенс в тому, щоб руйнувати артерії, по яких нафта іде на нафтопереробні заводи та в порти. Адже на кожному нафтопроводі може "сидіти" десяток нафтопереробних заводів. І один удар по головному об'єкту, наприклад, нафтоперекачувальній станції, або газо-компресорній станції, може зупинити десяток заводів. Один удар вигідніший десяти."""

//////С.Г. — Це абсолютно єрундові некомпетентні ВІЙСЬКОВІ судження! Одна справа безпілотникам можна влучити у ректифікаційну колонну яку видно За 10 км ні з чим не сплутаєш, навіть комп'ютерним зором, це великогабаритне цінне обладнання нічим не захищене. Сучасна ректифікаційна колона — це цінне імпортне обладнання яке ввозять за півсвіту за унікальним особистим заказом! Після довгого виробництва. А на нафтоперекачувальній станції зазвичай немає ніякого цінного обладнання, там звичайні центрифужні насоси які є в запасі, виробляються в рф, які можна швидко купити і легко підвезти. Що вже казати що вони знаходяться у будівлях, захищені для безпілотника. Невеликогабаритні, не завжди просто вирахувати де вони знаходяться. Дуже легко створити фальш цілі, замаскувати, додатково захистити чи перенести. Велика пожежа там буде зупинена просто одним краном. Найбільш потужні станції знаходяться значно далі від України. ... Дірка на нафтопроводі латається чи замінюється труба взагалі за декілька годин ...   -------