«Тікайте якомога далі від „Правди тут“, бо саме тут, у Гришина, її немає.»

Це — один з багатьох відгуків на сайті, де колишні співпрацівники пишуть про свій досвід роботи з Іваном Гришиним та його телеканалом. Для мене такі відгуки не новина, адже ті, хто постраждав від недобросовісності цього так званого керівника, неодноразово зверталися до мене за допомогою чи підтримкою.

Я з ним неодноразово сварився через його недобросовісність і наглість, і казав йому, що з таким підходом від нього відвернуться всі. Кидав він не тільки працівників, а й партнерів по бізнесу також. Власне, через його схильність до обману та нахабство я і розірвав із ним всі робочі стосунки, і попри те, що чотири роки допомагав йому у розвитку каналу, він наостанок пообіцяв вкривати мене брудом де зможе.

Мене обурює той факт, що серед керівників у ЗМІ існує такий неадекватний у своїх вчинках персонаж, що керує такими ганебними методами як залякування, погрози, приниження співробітників, невиплати зарплат. До нього ж приходять працювати не тільки дорослі люди, а й студенти, що бажають отримати свій перший досвід, а отримують досвід того, як їх кидає перший роботодавець. І частіш за все, в силу свого віку, недосвідченості, вони залишалися безпорадними у цій ситуації.

Я можу навести приклади того, як Гришин кидав і, так розумію, продовжує кидати працівників каналу, бо горбатого виправить тільки могила. Це не вигадані історії, це така правда про «Правду Тут».

Один із відомих прикладів — коли Гришин подав у суд на колишнього працівника Валентина Ковалевського за крадіжку знімальної техніки, при тому, що не виплачував йому зароблені за декілька місяців гроші, а потім взагалі просто звільнив його. Видно, працівник набрид йому з вимогами віддати зарплатню. Журналіст на це відповів, що техніку, яка знаходилася у нього на той момент, віддасть після повного розрахунку з Гришиним, і подав на канал заяву до суду.

На каналі розкриваються теми будівельної галузі, та я, як людина, що вже не перший рік у цій сфері, не можу не помітити — те, що вони показують, дуже схоже на замовний матеріал, і знову відкривається така сторона як користь та недобросовісність, такий формат роботи для нього звичний. Брехня та нечесність у матеріалах каналу, і така ж нечесність у роботі з працівниками.

Про яку свободу слова та професійну етику може йти мова, коли в столиці України, у 21 столітті, на очах у суспільства відбуваються такі речі? Його стиль дискредитує не тільки його самого та його канал, а професію журналістів як таких, і б'є по будівельній сфері. Канал Гришина закономірно занепав, йому не вистачає фінансування, інвестори більше не бажають вкладати гроші в цей провальний проект. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення позбавила його ліцензії, компанія «УКРКосмос» відключає цей канал від сигналу. Я вважаю, так повинно бути — брудним каналам не місце в інформаційному просторі нашої країни.

У мене немає мети попіаритися, цим постом я хочу привернути увагу журналістів, професіоналів сфери ЗМІ, студентів, як незахищену частину суспільства і попередити, чим їм може вилитися «співпраця» з Гришиним. Це людина, що кидає всіх, хто не може з ним тягатися. Я підіймаю це питання, щоб захистити людей у майбутньому від цього махінатора.

Я знаю, що створені цілі групи колишніх співпрацівників компанії «Правда Тут», які викладають факти його неправомірних дій та аморальної поведінки. Багато з них на сьогодні реалізували себе в інших ЗМІ. Деякі з них зверталися до суду за справедливістю, а багато хто чекає невиплачених зарплат роками. Щоб не бути голослівним, викладаю скріншоти з одного форуму, де колишні працівники пишуть про свій досвід на каналі Гришина.

Швидше за все найдієвішим в даній ситуації я вбачаю колективний позов до суду на Гришина. Ми живемо у правовій державі, і шахраї повинні відповідати перед законом!