Вважається, що зломити Росію мають жорсткі санкції, а також повне ембарго на нафту та газ. Проте це не зовсім так. Росіяни у переважній більшості зазомбовані пропагандою про велич Росії. Вони є за своєю суттю імперцями, для яких завойовування територій, а тим більше повернення колишніх своїх територій – це звичайний і необхідний процес існування імперії. Тому не треба надіятись через падіння рівня життя росіян на якийсь суттєвий внутрішній супротив планам кремлівської верхівки захопити Україну.

Повертати собі назад території колишньої Російської імперії і Радянського Союзу Кремль вирішив давно. За моїми спостереженнями, готувати населення Росії до війни почали вже на початку 2000-х. Тоді на російському телебаченні у програмі більшість часу було віддано показу чисельних фільмів і передач про війну та про військових героїв. Це було необхідно для створення та гартування войовничого російського народу. І дійсно, споконвіків Росія ніякими особливими досягненнями в галузі науки, техніки, будівництва чи технологій похизуватися не могла. Єдине, що їй добре вдавалось – це завоювання територій і підкорення інших народів. І років 20 тому кремлівська влада зробила ставку саме на цей шлях.

Усе чоловіче населення Росії на теперішній час пройшло не тільки обов'язкову військову службу, але й піддалося опроміненню імперської пропаганди і впливу військової субкультури через ТБ і ЗМІ. Росіяни нічого так добре робити не вміли і не вміють, як воювати. І так було завжди, протягом сторіч. Протягом останнього часу російські вояки у чисельних конфліктах і у складі приватних військових компаній досягають непоганих результатів як на своїх кордонах, так і в Азії і Африці. Проти нас воює сильний ворог. Зараз росіяни можуть доволі швидко поповнювати свої людські втрати на війні, адже після зупинки заводів, у тому числі автомобільні, через ті ж самі санкції, у них з'являються достатні людські резерви і навіть добровольці для поповнення втрат особового складу, і їм треба небагато часу для підготовки до війни через вищевказані причини.

Крім того, в Росії працюють цілодобово усі військові заводи, які виробляють війську техніку, спорядження, ракети, снаряди тощо. Багато ще залишилось і від Радянського Союзу. І звичайно нафта, якої у Росії багато, що робить бензин і солярку дешевими. Велика кількість войовничо вихованого війська з великою кількістю артилерії, снарядів, техніки, яка може їздити на дешевій солярці, дозволяє Росії продовжувати військові дії і наступати далі, захоплюючи нові українські території.

Головною перевагою українців звичайно є те, що ми захищаємо свою землю і ми є більш інтелектуальними. Крім того, у нас також доволі войовниче чоловіче населення, яке так само у переважній кількості проходило загальну військову підготовку і дивилося ті ж радянські і російські фільми про війну. Військову техніку і снаряди ми отримуємо із Заходу. Не так багато, як хотілося, зате якісну. Що стосується енергоносіїв, то тут необхідно зупинитись, щоби внести деяку ясність. На мій погляд, це ембарго на російські нафту та газ під час війни є або абсурдом, або ведмежою поміччю Україні.

По перше, для того, щоби вигравати сучасні війни необхідно мати багато дешевого палива. Воно необхідне для того, щоби перевозити гаубиці, щоби літали літаки, їздили танки, БТРи, потяги, бандеромобілі, санітарний транспорт та ін. Навіть на позиції кожного українського підрозділу необхідно заправляти чимось електрогенератор, щоби літали квадрокоптери і можна було зарядити планшети і інші гаджети.

Якщо згадати досвід останньої другої світової війни, то Німеччина і Японія програли її багато в чому тому, що не мали достатньо енергоресурсів. Нацистська Німеччина до останнього дня перед нападом на СРСР ще купляла у нього нафту. Під час війни німцям не вистачало палива і вони запустили багато заводів по виробництву синтетичного бензину. Але і цього їм не вистачало. Тому вже на другий рік війни, після того, як їм не вдалося захопити Москву, основний свій удар німці направили на Волгу і далі на Кавказ з його покладами нафти. Після поразки під Сталінградом і відкриття американцями ленд-лізу для СРСР доля Німеччини була вирішена.

Тут я хочу задати питання. Скажіть, може ми маємо великі поклади нафти, чи заводи по виробництву синтетичного палива, чи хоча би плани їх побудови. То чому ми наполягаємо на ембарго і перекритті потоку дешевої нафти і газу з Білорусі, чи навіть з Росії обхідними шляхами? Уявіть, що нарешті вдалося ввести повне ембарго, тоді у нас і в Європі палива одразу стало обмаль. На чому будуть їздити наша військова техніка? Кацапи проживуть і без доларів, євро і смартфонів, але зі своїм царем і пропагандою по ящику, чого їм цілком достатньо. Нафту й газ вони продають Китаю і Індії, звідки Росія отримує необхідну технологічну продукцію, у тому числі в обхід санкцій. Після введення санкцій смартфони і інші гаджети у них подорожчали лише на 10%. Продовольча криза їм не загрожує. Вони успішно направляють на експорт багато своєї і навіть нашої вкраденої пшениці й іншої продовольчої продукції. В них ще навалом радянських снарядів і старої техніки, але яку можна завозити хоч з Далекого Сходу, яка може багато їздити і переміщатись між позиціями, ведучи сучасну маневрену війну, тому що палива вони не шкодують.

А українські вояки змушені економити паливо, техніку і боєприпаси, тому вимушені відступати, коли усього обмаль. Крім того, через високі ціни на бензин страждає українська економіка, у тому числі волонтери, які доставляють припаси на позиції, і всі українці, які допомагають своїй армії. На місці Росії було би розумним зараз взагалі перекрити увесь експорт нафти і газу, через що європейська, а з нею і наша економіка швидко б впала у рецесію, а паливо стало на вагу золота, через що воювати стало би ще важче. Тому розмови про ембарго на російську нафту звичайно корисні, але було б непогано, якби наші приватні підприємці потайки купували бензин, дизельне паливо і автогаз в Білорусі, поки це ще можливо і поки з Білоруссю ми не воюємо. І про ембарго можна сильно кричати, але не дуже наполягати і не особливо афішуючи возити з Білорусі паливо цистернами і бензовозами.

Ми обов'язково переможемо у будь-якому випадку. Доволі скоро запрацює на повну американський ленд-ліз. З часом не падає, а навіть зростає підтримка України європейськими країнами, збільшується обсяг і ефект від міжнародних санкцій проти Росії, які поволі таки вганяють її економіку у занепад. Америка вкотре показала себе лідером демократичного світу через суттєву допомогу нам і консолідацію своїх союзників на цій допомозі. Переважна кількість американців, британців і європейців готові страждати економічно, але відстоювати ідеали свободи і демократії. Для нас ці європейські цінності і прагнення до волі завжди теж були основними. Тому ми маємо перемогти на полі бою. Зниження рівня життя ніколи не було фактором нестабільності у Росії. Але поразку у війні росіяни ніколи не вибачали своїм царям. Тому нам треба перемагати на полі бою і повертати собі окуповані території. Вірогідно це станеться вже до кінця року. Військова поразка доволі швидко призведе до падіння влади Путіна, а незабаром і до розпаду Росії.

Слава Україні!