Пару останніх днів українців ковбасить на тему гіпервундевафлі від путіна. Я вже писав трохи про гіперзброю, але думаю варто ще трохи пояснити.
Перш за все давайте трохи про різницю між ракетами для ураження наземних цілей. Є два основних типи ракет які зараз росія використовує проти нас. Власне з часів Німеччини і Фау нічого не помінялося.
Балістичні – ракети які літають по балістичній траєкторії, тобто не спираються на повітря. Летять дуже швидко вверх по параболі, падають по тій же параболі вниз. Ракетний двигун працює на активній частині траєкторії порівняно не довго. Збити важко, бо летить швидко, падає з великої висоти. Дальність залежить від тяги двигуна і часу його роботи, тобто розмірів ракети в результаті. Це Точка-У (120 км), Іскандер (500 км) і все що більше за них.
Крилата ракета тому і називається крилатою що опирається на крила і може так літати далеко, бо якщо використовує турбореактивний двигун, то пального вистачає на довго і дальність вже залежить як довго пропрацює двигун, а не наскільки він потужний. Летить КР низько і горизонтально. Збити реально позаяк КР зазвичай дозвукові і основна проблема їх вчасно помітити та навестися. Тому очевидним способом зробити КР небезпечнішою є підняти її швидкість. І тут вже починається цікаве. Надзвукова КР споживає більше пального, тобто в неї менша дальність, і керувати нею складніше, бо перевантаження вищі, а час реакції менший. Саме тому російські надзвукові КР це протикорабельні ракети, бо там цілі повільні, великі й летіти треба над рівним морем, а не над горбами з активним маневруванням.
А що там з гіперзвуковими ракетами якими нас лякають? А все просто. Кинджали, теоретично є гіперзвуковими, бо літають зі швидкістю вище ніж 5 швидкостей звуку. Але який в тому сенс якщо по суті це ті самі Іскандери тільки летять по настильній траєкторії і високо. Перехоплювати що Кинджал що Іскандер однаково складно. Але вартість навіть запуску Кинджалу вище. А ефект той самий, бо боєголовка та сама, а швидкість ракети на її, так би мовити, вибухову здатність не впливає. Тобто як правильно сказали в Пентагоні практична цінність дуже сумнівна. При цьому треба згадати що для запуску Кинджалів використовують старі радянські МіГ-31. Тобто. Літаки які створили для захисту від КР запущених зі сторони Північного Льодовитого океану, оснащені радаром з ФАР і перші з радянських літаків здатні обмінюватися між собою бойовою обстановкою, використовують як перший ступінь для балістичної ракети... Фейспалм... 4 переобладнані Фоксхаунди замість закривати 1 000 км від крилатих ракет виконують роботу, яку так само можуть зробити наземні пускові... Ну якщо не брати до уваги понти і піар... Чистої води розпил.
Тобто понтові Кинджали насправді з нашої точки зору не відрізняються по ефекту і складності перехоплення від старої Точки-У чи Іскандеру.
Так а нащо тоді гіперзвукова зброя? А от якби були гіперзвукові крилаті ракети з гіперзвуковими повітряно-реактивними двигунами які літають на малих висотах то от тоді було би всім ой. Але. Технологічна відсталість рф не дозволяє і близько підступитися до вирішення проблем створення таких двигунів. Тому і роблять симуляцію за допомогою старих літаків для кремлівського імпотента...
PS
А на фото до статті наш прапор у Харкові. Кожен ранок мій кум мені висилає його фотку. Невсеремось! Нас не злякають гіпервендервафлі імпотентів!